- Reklama -

- Reklama -

Uczcili dzień bibliotekarza

10 maja 2017 r. Zespół Literacki "Gęsie Pióro" spotkał się w bibliotece, aby uczcić Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Spotkanie miało szczególny charakter. Seniorzy już od kilku lat spotykają się dzięki uprzejmości pani Małgorzaty Małek w Filii nr 3 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju. 

Spotkanie rozpoczęła Maria Kita, cytując słowa Jana Pawła II "Biblioteka jest instytucją, która sama swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury". – Dzisiejsze spotkanie ma inny wymiar. Spotykamy się, aby uczcić Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, który obchodzony jest od 1985 roku 8 maja. Chcemy podziękować pani Małgosi za opiekę nad książkami i trud wkładu w szerzenie czytelnictwa. Możemy tutaj uczestniczyć w ciekawych spotkaniach promujących czytelnictwo i piękno ojczystego języka. Wszystkich nas połączyła pasja. Podróżujemy po epokach literackich, odkurzamy naszą pamięć – mówiła. Podkreśliła słowami noblistki Wisławy Szymborskiej, że "czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła".

- Reklama -

Jan Kowal również podziękował za wspaniałą atmosferę, jaka panuje w bibliotece podczas spotkań. – Łatwiej nam się wraca do epok literackich w atmosferze tej biblioteki – mówił.

Tradycyjnie spotkanie zakończyło się rozmowami przy kawie i ciastku.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.