- Reklama -

- Reklama -

Ucieczka 22-latka zakończona fiaskiem

Nawet na 5 lat za kratki może trafić 22-latek z Biłgoraja, który uciekał audi przed policyjną kontrolą. Został zatrzymany po krótkim pościgu. Wraz z nim w samochodzie był kolega. Okazało się, że był trzeźwy, ale nigdy nie miał uprawnień do kierowania. Posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wkrótce 22-latek stanie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór po godz. 17. Policjanci biłgorajskiej drogówki w miejscowości Stara Wieś prowadzili pomiar prędkości. Zauważyli kierowcę samochodu marki Audi, który przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 38 kilometrów. Podali sygnał do zatrzymania, jednak kierowca go zlekceważył i skręcił w boczną uliczkę. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Za kierownicą siedział 22-letni mieszkaniec Biłgoraja. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że nie posiadał on nigdy uprawnień do kierowania, natomiast ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a samochód, którym kierował, nie miał aktualnego ubezpieczenia – informuje mł. asp. Joanna Klimek, rzecznik prasowa biłgorajskiej policji. 

 

- Reklama -

Mężczyzna popełnił przestępstwo. Zgodnie z przepisami, kierowca, który nie zatrzyma się do kontroli drogowej pomimo podanych do zatrzymania sygnałów świetlnych i dźwiękowych radiowozu i kontynuuje jazdę, popełnia przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za złamanie zakazu sądowego oraz wykroczenie.

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
  1. Nie dla korupcji mówi

    Jak to jest ze ten ze znajomosciami kierując po pijanemu bez uprawnień nie ponosi konsekwencji , a chlopinę bez znajomości chcą posadzić do więzienia?
    Jak dziala biłgorajska Policja? Ile komu trzeba dać w łapę zeby byc ponad prawem? Ile kosztuje zatuszowanie przestępstwa? Dlaczego osoby ktore mają pomagać okazują sie przekupnymi ignkrantami?! Dlaczego jeden moze parkowac na srodku chodnika bo jest pseudo celebryta biłgorajskim a inny ktory zatrzyma się pod apteką na szybko np.bo w domu czeka chore dziecko musi zapłacić mandat?! W jaki sposob odrobaczyc to miasto! Czy kobtrol ABW wystarczy?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.