- Reklama -

Tymczasowe aresztowania za kradzieże z włamaniem

Trzej mężczyźni w wieku 25, 30 i 32 lat z Lublina i okolic zostali zatrzymani na gorącym uczynku kradzieży z włamaniem do mieszkania na terenie miasta Biłgoraja. W chwili zatrzymania przez funkcjonariuszy próbowali uciekać, jednak bezskutecznie. Wszyscy trzej trafili do aresztu. Z ustaleń policjantów wynika, że są odpowiedzialni również za inne przestępstwa, których dokonywali nie tylko na terenie województwa lubelskiego. Dziś Sad Rejonowy w Biłgoraju wobec całej trójki sprawców zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy o charakterze izolacyjnym – tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Do zatrzymania doszło na terenie miasta Biłgoraja w godzinach popołudniowych, w wyniku czynności podjętych przez funkcjonariuszy wydziałów prewencji i kryminalnego. Trzej mężczyźni wspólnie i w porozumieniu dokonywali kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań w bloku. W wyniku włamania ukradli złotą biżuterię o wartości około 10 tys. złotych. Nie mieli jednak świadomości, że policjanci posiadają szerokie rozpoznanie na temat osób mogących dokonywać tego rodzaju przestępstw. Taktyka w prowadzonych czynnościach pozwoliła na szybkie zatrzymanie sprawców, bezpośrednio po tym jak dokonali włamania. Podczas zatrzymania mężczyźni próbowali uciekać, jednak bezskutecznie. Wszyscy trzej trafili do aresztu. Funkcjonariusze ujawnili przy nich przedmioty służące do popełnienia przestępstw oraz łupy z włamań. Byli to trzej mieszkańcy Lublina i okolic w wieku 25, 30 i 32 lat, którzy w przeszłości byli notowani już za inne przestępstwa.

- Reklama -

Sprawcy usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem do mieszkań dokonanych tego samego dnia na terenie miast Biłgoraja, Jarosławia i Przemyśla. Z informacji funkcjonariuszy wynika, że zatrzymani są odpowiedzialni także za inne przestępstwa, których dokonywali nie tylko na terenie województwa lubelskiego. Sprawa jest rozwojowa.

Dziś Sąd Rejonowy w Biłgoraju wobec trójki sprawców zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy o charakterze izolacyjnym w postaci 3-miesięcznego aresztowania.

MW

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.