- Reklama -

- Reklama -

Tym razem mandat droższy niż rower

Policjanci biłgorajskiej drogówki zauważyli rowerzystę, który pomimo zmroku jechał nieoświetlonym jednośladem. Jak się okazało, był on również nietrzeźwy miał bowiem w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Policjanci ukarali nieodpowiedzialnego mężczyznę według nowego taryfikatora mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Apelujemy o rozwagę i przestrzeganie obowiązujących przepisów.

- Reklama -

Zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie z początkiem bieżącego roku, wprowadziły surowsze kary m.in. za wykroczenia polegające na kierowaniu rowerem po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila) oraz będąc w stanie nietrzeźwości – powyżej 0,5 promila. W pierwszym przypadku grozi mandat w wysokości 1000 złotych, w drugim  2500 złotych.

Pamiętajmy również o tym, że poruszanie się pod wpływem alkoholu jednośladem po drodze, stanowi zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia nie tylko samego cyklisty, ale także innych użytkowników dróg. Apelujemy o rozsądek na drodze oraz przestrzeganie przepisów!

red/mł. asp. Joanna Klimek

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
  1. Rudi mówi

    Między Korczowem i Biłgorajem okoła 17,20 jeździ następny idiot , ubrany na szaro bez swiatełka o stanie trzeźwości nic nie powiem bo nie wąchałem ale rozumu to nie ma

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.