- Reklama -

- Reklama -

Tylu stowarzyszeń nie ma nigdzie

Tylu stowarzyszeń co w gminie Biszcza, nie ma chyba w żadnej innej gminie w powiecie biłgorajskim. - Każde stowarzyszenie jest z innej miejscowości i każde ma po prostu inne priorytety i inne cele - mówi "Nowej Gazecie Biłgorajskiej" Agnieszka Buła, wiceprezes Stowarzyszenia "Rozwój Gminy Biszcza".

- Reklama -

Jakie stowarzyszenia działają w gminie Biszcza?

Jedno działa na Bukowinie. To jest Stowarzyszenie na Rzecz Bukowiny. Oni działają wokół kościółka bukowińskiego. Jest Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Biskiej, to na Budziarzach u pani Magdy. Oni skupiają się na koniach i hipoterapii, jesteśmy też my, czyli Stowarzyszenie „Rozwój Gminy Biszcza”. Nie wspomniałam jeszcze o Stowarzyszeniu Orkiestry Dętej „Złota Nuta” w Biszczy! Czyli mamy w Gminie Biszcza cztery stowarzyszenia.

W innych gminach powiatu biłgorajskiego nie ma nawet jednego stowarzyszenia. A nie możecie się połączyć i mówić jednym głosem?

Nie. Każde stowarzyszenie jest z innej miejscowości i każde ma po prostu inne priorytety i inne cele. Bukowina to lokalny kościółek, pani Magda poszła w kierunku wspierania osób z niepełnosprawnością, a my chcemy, żeby coś w tym naszym kawałku Biszczy zaczęło się dziać.

- Reklama -

I jaki macie cel na najbliższą przyszłość? Tak, żeby mieszkańcy Biszczy nie mówili: i co my mamy z tego, że oni w ogóle są?

Chcielibyśmy zintegrować naszą lokalną społeczność wokół powstania placu zabaw. Bo tego nam brakuje, a mamy coraz więcej dzieci. Chcemy też wesprzeć naszych strażaków. Mamy remizę, która, delikatnie mówiąc, nie jest w najlepszym stanie. Ktoś musi pomóc tym ludziom, którzy każdego dnia pomagają wszystkim mieszkańcom Biszczy.

 

(…)

Cała rozmowa w papierowym wydaniu „Nowej Gazety Biłgorajskiej”. Zachęcamy do lektury.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.