- Reklama -

- Reklama -

Tydzień Bibliotek tym razem on-line

Wczoraj rozpoczęły się obchody Tygodnia Bibliotek. Także Biblioteka w Obszy włączyła się w tę akcję. Jednak ze względu na pandemię koronawirusa obchody te zostały przeniesione do Internetu, stąd też ich hasło „Zasmakuj w bibliotece on-line”.

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje w dniach 8-15 maja Tydzień Bibliotek, program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Każdy dzień w Tygodniu Bibliotek jest przez miejscową bibliotekę w Obszy opatrzony innym hasłem. Rozpoczyna je piątkowy „Tydzień z książką w kwarantannie”. Uczestnicy będą musieli czytać książki i robić zdjęcia, a następnie przesyłać je na messenger profilu facebookowego tej placówki. Poniedziałek 11 maja będzie kolejnym dniem, w którym osoby odwiedzające profil będą mogły udzielić odpowiedzi na pytanie „Czego życzyć bibliotekarzom?”. Wtorkowa propozycja jest opatrzona hasłem „Domino literackie”. Zabawa polegać będzie na wprowadzeniu na profilu biblioteki hasła z tytułem książki, które trzeba kontynuować kolejnym tytułem rozpoczynającym się od ostatniego słowa. W środę zabawa będzie dotyczyła łamigłówek obrazkowych z tytułami książek, które należy odgadnąć z emotikonów.

Nie możemy organizować spotkań ani wspólnego czytania, ale wykorzystamy nowoczesne sposoby komunikacji, głównie przez Facebook. Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas propozycje okażą się ciekawe, a czytelnicy będą aktywnymi uczestnikami planowanych przedsięwzięć – mówi Krystyna Padiasek, kustosz Biblioteki Publicznej w Obszy.

- Reklama -

Obchody Tygodnia Bibliotek zakończy akcja „Gmina Obsza czyta dzieciom”. W poprzednich edycjach za lekturę zabierali się przedstawiciele różnych instytucji, a w tym roku zaplanowane było czytanie seniorów. Jednak ze względu na pandemię zastąpią ich pracownicy obszańskiej biblioteki. Przygotowują oni obecnie materiały wideo z czytania. Tegoroczna edycja opatrzona jest hasłem „Bibliotekarze czytają dzieciom”. Warto wspomnieć, że inicjatywa jest otwarta i bez względu na wiek każdy może umieścić na Facebooku swoje interpretacje tekstów.

J.P.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.