Mulawa góra do 05.04.2024

Tydzień pod znakiem szkolnych zawodów sportowych

10 października 2016 r. (w poniedziałek) na stadionie OSiR w Biłgoraju odbyła się Rejonowa Licealiada w Lidze LA. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników. Rywalizacja była zacięta i padło kilka bardzo dobrych rezultatów.

W klasyfikacji końcowej szkół najlepiej spośród dziewcząt wypadły uczennice Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, których opiekunką jest Barbara Mazur. Drugie miejsce przypadło Liceum Ogólnokształcącemu im. ONZ w Biłgoraju pod kierunkiem Urszuli Iwańskiej, a na trzeciej pozycji uplasował się Zespół Szkół nr 2 w Kraśniku.

W kategorii chłopców na najwyższym stopniu podium stanęli zawodnicy z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju trenowani przez Adama Osucha. Drugie miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju pod opieką Wiesława Ćwika, zaś trzecie miejsce zajął Zespół Szkół nr 3 w Kraśniku.

Najwartościowsze wyniki  zawodów uzyskali następujący zawodnicy: pchnięcie kulą: Marcin Zwolak  (ZSBiO) – 11,51 m, Katarzyna Rak (ZSBiO) – 8,05 m; bieg na 100 m: Dominik Bazylak (RCEZ) – 11,43 s, Małgorzata Maciocha (LO im. ONZ) – 14,41 s; bieg na 400 m: Norbert Jargieło 56,70 s, Katarzyna Kolbuch (ZSBiO) – 68,10 s; skok w dal: Klaudia Odrzywolska (LO im. ONZ) – 4,27 m; sztafety 4×100 m: mężczyzn – 46,39 s, kobiet – 56,56 s.

13 października 2016 r. (w czwartek) na trasach biegowych przy zalewie w Biszczy odbyły się rejonowe zawody w sztafetowych biegach przełajowych we wszystkich kategoriach wiekowych organizowane przez Powiatowe Stowarzyszenie Sportu Szkolnego przy współpracy GOKSiR w Biszczy. W licealiadzie aż 4 nasze sztafety awansowały do finału wojewódzkiego. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajął Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju (opiekun Ireneusz Zarczuk) zaś drugie było Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju (opiekun  Izabela Skakuj). W kategorii chłopców pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju (opiekun Adam Osuch) zaś drugie miejsce przypadło Zespołowi Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju (opiekun Krzysztof Blicharz). Do finału wojewódzkiego awansowały również dziewczęta z SP nr 1 w Biłgoraju, które zdecydowanie wygrały swoją kategorię. Opiekunką  zwycięskiej sztafety jest Agnieszka Jurałowicz. Nie udało się awansować sztafetom z gimnazjów. Sztafeta dziewcząt z Gimnazjum w Turobinie zajęła III miejsce, podobnie sztafeta Gimnazjum nr 2 w Biłgoraju.