Kadius

- Reklama -

Tydzień Bibliotek – XIV edycja: Biblioteka. Oczywiście!

W dniach 8-15 maja 2017 r. odbędzie się XIV edycja programu Tydzień Bibliotek. Jego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Tegoroczne hasło „Biblioteka. Oczywiście!” ma wzmocnić przekaz, że Biblioteka jako instytucja na trwale wpisana jest w pejzaż kulturowy.

Tydzień bibliotek w MBP w Józefowie rozpoczynamy prezentacją wystawy W świecie liryki Leśmiana– przygotowanej z okazji 140. rocznicy jego urodzin i 80 rocznicy śmierci poety. Na ekspozycji prezentujemy, m.in. informacje i zdjęcia na temat jego życia i twórczości.

8 maja zapraszamy w ramach cyklu Człowiek z pasjąna spotkanie z Piotrem Tytoniem- Trenerem Biznesu i Rozwoju Osobistego. Ekspertemds.Bezpieczeństwa. Działaczem społecznym. Sensei Piotr Tytoń – 4 dan jest też oficjalnym przedstawicielem w Polsce Światowej Federacji Karate Tradycyjnego Fudokan.

- Reklama -

9 maja odbędą się warsztaty Czy każdy może być poetą?

W środę 10 maja Dyskusyjny Klub Książki w Józefowie będzie świętował 10 lecie działalności. Gościem jubileuszowego spotkania będzie Piotr Milewski – autor, dziennikarz i podróżnik.

11 maja odbędzie się pasowanie na czytelników dzieci z Przedszkola im. Krasnala Hałabaływ Józefowie oraz zajęcia edukacyjne W świecie poezji dziecięcej

W piątek 12 maja zapraszamy na warsztaty Loesje.

Obchody Tygodnia Bibliotek zakończymy 15 maja zajęciami edukacyjnymi Blisko wiersza w ramach, którego zaprezentujemy min. reportaż multimedialny poświęcony Bolesławowi Leśmianowi.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.