Michałek Żak

- Reklama -

Tworzymy struktury Biedronia – mówi Monika Pawłowska

Tydzień temu, w poniedziałek 10 lutego do Biłgoraja przyjechała Monika Pawłowska, poseł na Sejm RP. Na spotkaniu z mieszkańcami poruszyła temat zbliżających się wyborów prezydenckich oraz tworzenia struktur partyjnych w powiecie biłgorajskim. Poniżej rozmowa z posłanką.

NGB:  Jakie są najbliższe plany i działania podejmowane w powiecie biłgorajskim i na Lubelszczyźnie? Za co Pani będzie odpowiadać w kampanii?

– Na Lubelszczyźnie powołujemy szefów sztabów powiatowych i organizujemy pracę również w ramach Komitetów Biedronia. Szefem Sztabu Powiatowego w powiecie biłgorajskim został Tomasz Bednarz, radny Rady Miasta Biłgoraj, osoba, która jest gwarantem solidnej i wytężonej pracy na rzecz całej Nowej Lewicy oraz naszego kandydata Roberta Biedronia. W najbliższym czasie Robert odwiedzi Lubelszczyznę, a już teraz zaczynamy zbierać 500 000 podpisów w całej Polsce. W kampanii będę odpowiadać za Sztab Wojewódzki, któremu przewodniczę oraz za sztaby regionalne w całym kraju w ramach działań Sztabu Ogólnopolskiego, którym kieruje Tomasz Trela.

NGB:  W najbliższym czasie, czyli kiedy Robert Biedroń odwiedzi Lubelszczyznę?

– 28 lutego, w sobotę, będzie we Włodawie.

NGB: Jak będzie przebiegać kampania?

 – Robert Biedroń jest sobą niezmiennie, odkąd pojawił się w polityce. Jego każda kampania wyglądała tak samo – zawsze jest wśród ludzi, zawsze poznaje ich problemy i stara się je jak najszybciej i najlepiej rozwiązać. Przykładem jest Słupsk. Miasto, które dzięki Robertowi rozkwitło, miasto, które odżyło, bo Robert wprowadził nową jakość – miasto zostało oddłużone, powietrze stało się najczystsze w Polsce, a mieszkańcy zobaczyli, że naprawdę można, jeżeli tylko się chce! To pokazuje, że Robert Biedroń jest blisko ludzi i z ludźmi. Drużyna, która za nim idzie, drużyna Lewicy także.

NGB:  Robert Biedroń może liczyć na wsparcie Nowej Lewicy i partii Razem? Jak wypadają pozostali kandydaci?

- Reklama -

  Obecny prezydent RP Andrzej Duda, mimo zapowiedzi w kampanii w 2015 roku, nie okazał się niezależnym prezydentem, który nie będzie podpisywać wszystkiego, co mu podsuną. Jest w pełni zależny od Jarosława Kaczyńskiego, mimo przekazu i formy, którą próbują kreować w mediach publicznych. Małgorzata Kidawa-Błońska nie ma poglądów, które można skomentować, nie ma ich chyba w ogóle, a Szymon Hołownia ostatnio swoim spotem nie pokazał klasy. Robert Biedroń ma pełne wsparcie wszystkich struktur naszych partii. Pełne wsparcie wszystkich parlamentarzystów. Musimy zrobić w końcu następny krok w polskiej polityce. Robert Biedroń będzie prezydentem RP. Będziemy robić wszystko, żeby tak było.

NGB:  Pani Poseł, a jak wyglądają kulisy pracy parlamentu? W jakich komisjach Pani zasiada?

 W Sejmie zasiadam w dwóch Komisjach Stałych: Komisji Obrony Narodowej i Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych i dziewięciu Zespołach Parlamentarnych. Obecnie jestem także w dwóch grupach bilateralnych polsko-białoruskiej oraz polsko-izraelskiej ale w planach mam także polsko-rosyjską. Dodatkowo jestem także wiceprzewodniczącą Klubu Parlamentarnego Lewicy.

NGB:  Kiedy powstanie Biuro Poselskie Moniki Pawłowskiej w Biłgoraju?

 Moje biuro poselskie zostanie otwarte już na początku marca. Będę mieć dyżury, na miejscu będzie pracownik, który przyjmie każdego a razem ze strukturami Nowej Lewicy organizować m.in. bezpłatne porady prawne. Wiem, jakie jest to istotne i jest to podstawą w każdym moim biurze poselskim, co obiecałam już w trakcie mojej kampanii. Ponadto wszystkie organizacje, towarzystwa i stowarzyszenia zawsze mogą liczyć na moje wsparcie. Moje główne biuro poselskie znajduje się w Zamościu, kolejne jest jeszcze w Chełmie. Dyżury będę pełnić również we Włodawie, Parczewie i Białej Podlaskiej. 

Red.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.