Tworzą z radością

We wtorek 26 lutego br. w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju odbył się wernisaż prac plastycznych wychowanków pracowni Tęczowa Malarnia. Wystawa, zatytułowana „Portrety i inne obrazki”, jest kolejną z cyklu corocznych prezentacji dorobku twórczego najmłodszych wychowanków Anny Świcy.

Gości przybyłych na uroczystość powitała Anna Świca kierująca pracownią „Tęczowa Malarnia” i jednocześnie koordynatorka akcji „Wszystkie Kolory Świata”.

Wystawa z cyklu Radość Tworzenia została zatytułowana „PORTRETY i inne obrazki”. Dzieci pracują w kilku grupach. Obrazy prezentowane na wystawie stworzyli mali artyści w wieku od 5 do 13 lat.

Ekspozycja jest prezentacją niewielkiego fragmentu pracy dydaktycznej z dziećmi w pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia. Tegoroczna wystawa prezentowana jest na dwóch piętrach i składa się z kilku cykli tematycznych. Na pierwszym piętrze prezentowane są prace ukazujące PORTRETY. Portret rodzinny, indywidualny czy autoportret. Odnajdujemy też portrety oparte o obrazy znanych mistrzów z różnych epok. Na drugim piętrze zobaczymy serie prac o tematyce zimowej oraz kilkanaście monotypii z przedstawieniami ptaków. Jednym z cykli były także prace przedstawiające dzieci z całego świata. Kilkanaście przepięknych dziecięcych portretów stanowiło scenografię auli i akcji „Wszystkie kolory świata”.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.