- Reklama -

Tworzą własną książke

Od marca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie realizowany jest projekt "Za drzwiami wyobraźni", dofinasowany przez firmę MODEL. Honorowy patronat nad projektem pełni wójt gminy Aleksandrów. Dzieci biorą udział w zajęciach literackich i plastycznych, a młodzież w warsztatach edytorskich i fotograficznych.

– Dzieci z klasy drugiej uczestniczące w projekcie bardzo szybko otworzyły drzwi do wyobraźni. Podczas zajęć maluchy na początku oglądały i czytały różne książki. Potem pracowały w grupach, wymyślając temat książki i bohaterów. Na koniec udało się wspólnie coś zaczerpnąć z pomysłów każdej grupy. Powstał zarys opowiadania, którego bohaterami są zwierzaki – opowiada Justyna Bździuch, kierownik Biblioteki Publicznej w Aleksandrowie i inicjatorka projektu.

- Reklama -

W trakcie spotkań nie zabrakło również przerywników w postaci zabaw literacko-ruchowych. Kiedy już przyszedł czas na rysowanie bohaterów, okazało się, że drugoklasiści mają dużą wrażliwość plastyczną. Na kartonach pojawiły się bardzo fajne zwierzaki z wymyślonej wcześniej historyjki. Powstało tak dużo ciekawych prac, że trudno będzie wybrać tylko kilka, które staną się ilustracjami książki.

– Jeszcze wiele działań przed nami, ale już można powiedzieć, że pomysł spodobał się, a także zainspirował bardzo mocno do twórczego działania dzieci i młodzież – dodaje.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.