- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Tworzą od dziesięciu lat

Licznie przybyłych gości powitała dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury Renata Socha. Podkreśliła, że Anna Świca pracę w MDK rozpoczęła jako sekretarz. Następnie zdecydowała, że praca z dziećmi i młodzieżą to jej pasja i powołanie. – Od 10 lat z ogromnymi sukcesami prowadzi pracownie plastyczną. Cieszymy się, że taką drogę wybrała bo są tego duże efekty – dodała. Podziękowała za sukcesy i popularyzację plastyki w mieście i powiecie. Gratulacje płynęły również ze strony władz starosta powiatowego i samorządu miasta Biłgoraj. – 10 lat to niby taki malutki Jubileusz, jednak w tym okresie przez pracownię przewinęło się 800 dzieci i młodzieży – mówił wicestarosta Jarosław Piskorski. Dziękowała nauczycielce za liczne sukcesy. List gratulacyjny skierował również Janusz Rosłan, burmistrz miasta.

Anna Świca stwierdziła, że poprzez Jubileusz chce podkreślić pracę z dziećmi i młodzieżą. Podziękowała rodzicom, którzy przyprowadzali dzieci na zajęcia. – Pracownia to nie tylko kształtowanie zdolności manualnych. To co dzieci robią ma być piękne i radosne, taka powinna być sztuka – mówiła. Zaznaczyła, że przez te lata dzieci zdobywały laury w konkursach plastycznych na wszystkich szczeblach – od lokalnych po międzynarodowe. – Jestem z tego bardzo dumna – dodała.

- Reklama -

Spotkanie było okazją do wspomnień. Na prezentowanych wystawach znalazły się pracę wychowanków sprzed kilku lat. Wychowankowie pracowni otrzymali pamiątkowe dyplomy i podziękowania.

Imprezie towarzyszył koncert w wykonaniu zespołów pracujących w  MDK. Na scenie wystąpiły solistki Studia Wokalnego „Kombinejszyn” i Zespół Tańca Współczesnego „ADA”. Na zakończenie zgromadzeni oglądali wystawę „Z paletą w dłoni” która prezentuje prace wychowanków pracowni.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.