- Reklama -

Turystyczne śpiewanie

 

Konkurs piosenki turystycznej 2017Spośród najmłodszych uczestników w wieku przedszkolnym jury nie przyznało nagród, natomiast artyści ze szkół podstawowych występowali w jednej kategorii. Pierwszą nagrodę wyśpiewała Kornelia Szponar z SP Józefów piosenkami "Wędruj z nami" i "Iskierka". Drugie miejsce zajęła Aleksandra Wójtowicz z Centrum Muzycznego "Tryton" z Tomaszowa Lubelskiego, a trzecie Weronika Roczkowska z Krasnobrodzkiego Domu Kultury. Jedyne wyróżnienie otrzymał duet Julia Barczyk i Justyna Wątkowska z Lublina.

- Reklama -

Wśród gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych najlepiej wypadły Kaja Peć z Gimnazjum w Józefowie i Gabriela Dobek z Krasnobrodzkiego Domu Kultury. Pierwsza zaśpiewała utwory "Z nim będziesz szczęśliwsza" i "Deszcz w Cisnej", zaś druga zdobyła pierwsze miejsce za piosenki "Pójdźmy na Roztocze" i "Pożegnanie z Roztoczem". Na drugą nagrodę zasłużył zespół "Adjaśki" z Gimnazjum w Aleksandrowie, trzeciej jurorzy nie przyznali, a Aleksandra Pogudz z Gimnazjum w Józefowie zdobyła wyróżnienie. Występy oceniali zamojscy muzycy Michał Dudziński i Michał Kowalczyk.

Część publiczności dotarła na imprezę do Górecka Kościelnego pieszo z Józefowa. Na miejscu, oprócz prezentacji konkursowych, wszyscy wysłuchali również koncertów Kapeli Rzemyki z Józefowa oraz krakowskiej grupy "Inżynieria Środowiska". Po raz pierwszy występom towarzyszył także blok gier, konkursów i zabaw dla dzieci oraz kiermasz produktów regionalnych i roztoczańskich pamiątek.

Organizatorzy konkursu zapowiadają, że kolejna jego edycja również odbędzie się w Górecku Kościelnym i planują jeszcze więcej atrakcji.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.