- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Turniej Wsi w Chłopkowie

W niedzielne popołudnie 30 czerwca jedenaście sołectw z gminy Frampol rywalizowało w konkurencjach sprawnościowych podczas V Turnieju Wsi. W tym roku wydarzenie to odbyło się w Chłopkowie.

- Reklama -

Organizatorzy imprezy to: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury we Frampolu oraz sołectwo miejscowości Chłopków (gm. Frampol). Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Frampola Józef Rudy.

 Celem imprezy jest aktywizacja środowisk mieszkańców całej gminy, zainicjowana w 2015 r. przez sołtysów. Miejscowości są bardzo zaangażowane w kształtowanie programu konkurencji, które odbywają się podczas  turnieju, co nas bardzo cieszy  mówi Kazimierz Oszust, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury we Frampolu. 

W zmaganiach sprawnościowych wzięli udział wydelegowani przedstawiciele jedenastu sołectw z terenu gminy Frampol, tj. z miejscowości: Chłopków, Kąty, Komodzianka, Pulczynów, Radzięcin, Rzeczyce, Smoryń, Stara Wieś, Teodorówka, Teodorówka Kolonia oraz Wola Radzięcka. A było o co walczyć, ponieważ każda drużyna, która brała udział w turnieju otrzymała 1000 zł. Dodatkowo za pierwsze miejsce można było zdobyć 1500 zł, za drugie 1000 zł, trzecia nagroda wynosiła 500 zł. Nagrody ufundował burmistrz Frampola. –Jest to impreza, która w naszej gminie z roku na rok jest coraz większa, w tym roku wzięli udział również mieszkańcy sąsiedniej gminy Radecznicy. Turniej Wsi integruje nas ze sobą i wzmacnia więzi. – mówi Józef Rudy, burmistrz Frampola.  Ze swojej strony dziękuję wszystkim organizatorom, a w szczególności sołtysowi Chłopkowa panu Mirosławowi Kaproniowi oraz wszystkim mieszkańcom, którzy uczestniczyli w dzisiejszej zabawie – dodaje burmistrz. 

Miejscowości uczestniczące w V Turnieju Wsi reprezentowane również były przez Koła Gospodyń Wiejskich, które na swoich stoiskach przygotowały przysmaki, napoje oraz ciasta. Na początku imprezy odbył się korowód, który był brany pod uwagę przy ogólnej ocenie konkursowej. Następnie społeczność gminy Frampol wspólnie bawiła się przy siedmiu konkurencjach sprawnościowych, a były nimi: rzut ziemniakiem do celu, skoki na piłkach, slalom ogrodnika, w którym uczestnicy biegali z kapustą na szpadlu, biegi w workach, powożenie zaprzęgiem, bieg z wodą, wyścig narciarzy.

Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych oraz młodzieży, były przejażdżki konne, trampoliny i zjeżdżalnie. Wieczorem odbył się koncert zespołu Masza, a po nim do wspólnej zabawy zaprosił zespół Sonic.

- Reklama -

W V Turnieju Wsi w Chłopkowie pierwsze miejsce zajęła miejscowość Pulczynów, drugie miejsce przypadło Starej Wsi, a na trzecim znaleźli się mieszkańcy Teodorówki Kolonii. Zwycięzcy odebrali z rąk burmistrza oraz przewodniczącego Rady Miejskiej we Frampolu podziękowania oraz nagrody finansowe.

Dobra zabawa towarzyszyła mieszkańcom oraz uczestnikom Turnieju podczas konkurencji „powożenie zaprzęgiem”. Film poniżej: 

Dużą koordynacją musieli wykazać się uczestnicy w trakcie konkurencji  „bieg narciarza”. Film poniżej:

Wyścigi w workach podczas Turnieju, wzbudziły we wszystkich dużo pozytywnych emocji. Film poniżej:

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.