- Reklama -

- Reklama -

Turniej sołectw gminy Potok Górny

Rywalizacja w dobrym stylu, a do tego miłe niedzielne popołudnie – to hasła niedzielnej imprezy w Potoku Górnym. Emocji nie brakowało.

W ubiegłą niedzielę w potoku Górnym odbyła się impreza pod nazwą „Współzawodnictwo wsi”. Na placu przy amfiteatrze z centrum miejscowości spotkali się uczestnicy turnieju, którzy rywalizowali w kilku konkurencjach. Wiele emocji wzbudził „bieg kelnera” z piłeczką pingpongową na tacy, „wodociąg”, czyli picie wody przez słomkę, „bieg par na trzech nogach” czy przecinanie drewnianej kłody na czas. Były też inne konkurencje np.: „porwanie białogłowy”, rzut lotką do tarczy, przeciąganie liny i rzut piłką siatkową do kosza.

Wśród dziesięciu miejscowości gminy Potok Górny w turnieju udział wzięło dziewięć, więc rywalizacja była spora. Po podliczeniu wszystkich punków okazało się, że zwyciężyła drużyna z Lipin Górnych-Borowiny. Każda drużyna otrzymała puchar i nagrodę pieniężną. Najwyższa wynosiła 2500 zł, za drugie miejsce przypadło 2000 zł, a za trzecie – 1500 zł. Pozostałe drużyny otrzymały po 500 zł.

 

– Turniej rozgrywany jest od kilku lat. Co roku jest dziesięć konkrecji i co roku te konkurencje się zmieniają. Podczas rywalizacji jest dużo zabawy, nie ma ograniczeń wiekowych dla uczestników i każdy może wziąć w nich udział – mówi sędzia główny turnieju Krzysztof Rzeźnik. – W tym roku bardzo widowiskową konkurencją będzie wyścig sołtysa. Cztery osoby będą przenosić na kocu sołtysa. W tym wyścigu będzie liczył się czas. Pozostałe konkurencje też są ciekawe i wywołują uśmiechy i brawa widzów – dodaje.

- Reklama -

Dużym zainteresowaniem podczas festynu cieszyły się pokazy trialu rowerowego w wykonaniu Mateusza Kowalczyka, prezentacje taneczne dzieci z zespołu „Pink”, działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Potoku Górnym i pokaz gimnastyczny młodzieży z Szyszkowa.
Na zakończenie festynu była zabawa taneczna z DJ i dyskoteka.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.