Turniej Piłki Nożnej Stowarzyszenia SOS Wiosek Dziecięcych

 

29 sierpnia w SOS Wiosce Dziecięcej w Kraśniku odbył się wielki turniej piłkarski Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Jak co roku, celem wydarzenia jest integracja dzieci i młodzieży oraz promocja zdrowego stylu życia.

Jak mówią – ruch to zdrowie, a piłka nożna to sport, który bez wątpienia skradł serca kraśnickich podopiecznych, zarówno chłopców, jak i dziewczynek. Dzięki regularnym treningom w miejscowych klubach
i szkołach mogą nie tylko wyładować młodzieńczą energię, ale przede wszystkim uczyć się aktywności w grupie oraz znajdować sportowe i życiowe autorytety.


Co ważne, dzięki zajęciom sportowym dzieciaki z Wiosek SOS mogą doświadczać swoich pierwszych sukcesów. Doskonałym tego przykładem jest coroczny Turniej Piłki Nożnej. Jest to czas, w którym podopieczni z zapałem i radością rywalizują o mistrzowski tytuł. Dowodem zaangażowania jest, jak zawsze, liczna frekwencja. W tegorocznym turnieju wzięło udział aż 6 drużyn – wszystkie Wioski SOS, a także drużyny z Placówki Wsparcia Dziennego „Jutrzenka” w Lublinie, oraz Programu Umacniania Rodziny SOS Wiosek Dziecięcych Biłgoraj.
W tym roku, po zaciętej rywalizacji, zaszczytny tytuł mistrzowski zdobyła drużyna z SOS Wioski Dziecięce w Karlinie, drugie miejsce przypadło drużynie z Kraśnika, a na trzecim miejscu znalazła się drużyna z Siedlec. Czwarte i piąte miejsce zajęły kolejno drużyny z SOS Wioski Dziecięcej w Biłgoraju oraz z Programu Umacniania Rodziny SOS Wiosek Dziecięcych Biłgoraj.
Z kolei, szóste honorowe miejsce przypadło drużynie z Placówki Wsparcia Dziennego „Jutrzenka” w Lublinie. W trakcie turnieju wyłoniono również króla strzelców – Mateusza Pateję oraz przyznano tytuł najlepszego bramkarza, który trafił do Huberta Plebana. Wyróżnienie, za grę fair play przyznano Jakubowki Pydze, a tytuł najradośniejszego zawodnika trafił do Wiktora Hawryła.
Co ciekawe, po raz pierwszy w historii Turnieju odbył się również mecz towarzyski SOS Wioski Dziecięce kontra sponsor wydarzenia – Bank Pekao, który po zaciętej walce w rzutach karnych wygrał spotkanie.
Całą imprezę uwieńczyło uroczyste rozdanie nagród, które wręczali Dyrektor Krajowy Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce – Barbara Rajkowska oraz Dyrektor SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku Dariusz Krysiak.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.