- Reklama -

Tu wszędzie jest moja Ojczyzna…

Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny oraz akademia w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II nadały uroczystościom patriotycznym, które obchodzono dziś w Księżpolu, szczególnie podniosłego charakteru.

3 maja w Księżpolu miały miejsce uroczystości związane ze świętem Konstytucji. Mszę Świętą poprzedziła akademia w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Księżpolu.

Zaprezentowały one wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej. Przypomniano także postacie związane z historią Polski i przyjęciem pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy regulującej ustrój prawny państwa.

- Reklama -

Święto Konstytucji 3 Maja ustanowione zostało w 1919 roku, gdy Polska odzyskała niepodległość. Sejm Ustawodawczy podjął uchwałę, według której święto 3 Maja zostało uznane świętem narodowym. Po II wojnie światowej zwyczaj obchodów powrócił i trwał aż do 1946 roku. Od tego czasu władze komunistyczne zabroniły publicznego świętowania i organizowania obchodów 3 Maja. Święto przywrócone zostało dopiero w 1990 roku.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.