kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Tu mieszkańcy i sołtysi dopięli celu! (foto)

Rozpoczęła się budowa drogi powiatowej Tarnawa Mala - Olszanka (gm.Turobin), na którą złożyły się trzy samorządy. To gmina Turobin, Starostwo Powiatowe w Biłgoraju i Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Koszt remontu to ponad 5 mln zł. Mieszkańcy bardzo długo czekali na ten moment, a w Nowej Gazecie Biłgorajskiej pisaliśmy o staraniach i zaangażowaniu sołtysów wsi Tarnawa Mala i Olszanka (Marzeny Jarmul i Anny Bochniak), które pomogły w rozpoczęciu robót.

- Reklama -

- Reklama -

18 Komentarze
 1. Anonim mówi

  Szarlip mowil przed wyborami ze bedzie nowa podbudowa że to kosztuje aż 5 milionów i ze to będzie inaczej niż inne drogi. Kłamał?

 2. Taka jest prawda mówi

  Niech wiocha się cieszy że cokolwiek ma. Kiedyś jeździli drogami polnymi i było dobrze.

  1. Pieszy zawodowy mówi

   A w średniowieczu ludzie dawali radę bez smartfona z którego płodzisz te mądrości

 3. Anonim mówi

  Tak się kończy przejęcie drogi przez biedny powiat.

 4. Zxc mówi

  Na zdjęciach widać na co ten asfalt wylali.Tam gdzie była już totalna tragedia położyli trochę łat a później już dawaj dywanik.Caly PiS przed jednymi wyborami znaleźli kasę przed drugimi zrobią wyrób drogo podobny abyś tylko zagłosował człecze.

 5. Anonim mówi

  Tam na tej Gminie bez makijazu to się wszystko nie podoba. Nie dobrze jak się robi j nie dobrze jak się nic nie robi

 6. Anonim mówi

  Ludzie ogarnijcie się.Wam się wszystko nie podoba .Chyba wam było lepiej jeździć po tych do

 7. Anonim mówi

  Jakość wykonanej pracy należy oceniać po jej zakończeniu a nie na początku

  1. Anonim mówi

   Zasadniczo masz rację.Jednak, jeżeli chodzi o samą nawierzchnie w zakresie jej trwałości to już dzisiaj możemy pokusić się o stwierdzenie ,że to takie trochę pudrowanie trupa.Nie jestem czepliwy ale jak na drogę powiatową to jest tu spore natężenie ruchu,i rezygnacja z poprawienia podbudowy po bokach jezdni czyli tam gdzie najszybciej pojawiają się koleiny to trochę dziwna sprawa.

   1. Odp mówi

    bzdura!
    to lokalna wiejska droga powiatowa. Niema i nigdy nie będzie tam natężenia ruchu oraz nacisku dużego tonazu jak to się dzieje na drogach krajowych czy ekspresowych. Nowa podbudowa to byłby zbędny duży wydatek.

    1. Anonim mówi

     Co to za frazeologizm”lokalna wiejska drogą powiatowa”. Dla mnie jako mieszkańca i podatnika tej gminy ,która to gmina dołożyła z kredytu niemałą kwotę do tej inwestycji ważnym jest aby zrobiono to solidnie a nie byle jak .W 2020 roku wyremontowano 10 km drogi powiatowej z Turobina do Zaporza za 4,5 mln złotych gdzie natężenie ruchu jest dużo mniejsze niż na tych 2 km i 300 metrach robionych za 5 mln złotych .Rozumiem , że tutaj trzeba kopać rowy bo droga była zalewana , rozumiem , że inflacja ale chyba ktoś to nas jako gmine robi w balona.

    2. tomi mówi

     Ale głupoty piszesz…..to jest była droga wojewódzka, a powiat ja przejął tylko dlatego że była kulą u nogi województwa i czymś na co województwu było szkoda kasy. Ta droga to droga na Roztocze, jedna z bardziej uczęszczanych w tamtym regionie- to akurat wyniki pomiarów ruchu
     PS. Poza tym miło że po raz kolejny pomijają kto rozpoczął temat przebudowy tej drogi i ruszył urzędników, którzy w gorącym okresie wyborczym nie mogli olać tak ważnej kwestii. Pisma posiadam do wglądu 🙂 Czekamy na remont pozostałej części tej drogi w powiecie biłgorajskim i zamojskim

   2. Pieszy zawodowy mówi

    to prawda. to jest tylko regeneracja warstwy bitumicznej. za pięć lat będziemy ogłaszali kolejny przetarg na przebudowę tej samej drogi

 8. Turobin mówi

  Po raz pierwszy zgadzam się z Gmina Turobin bez makijażu.Jak już położyli asfalt na tych załamaniach ,które były pod spodem ,zwłaszcza przy krawędziach to już tam nic nie poprawią. Była wielka przedwyborcza hucpa odnośnie pozyskania kasy na tą drogę,ale teraz żle to wygląda.Panie Starosto, Panie Burmistrzu,Pani Sołtys/Przewodnicząca Rady Miejskiej, my chcemy drogi na lata a nie politycznych igrzysk.

 9. Anonim mówi

  Ten drugi komplement to po dwóch sesjach ,gdzie na pierwszej wybraną panią na zastępce przewodniczącego a na drugiej podniosła rękę za uchwałą , żeby nie czytać uchwały o podwyżkach diet przyznanych samym sobie.

 10. Adam mówi

  Gratuluję Marzena. Jesteś świetnym soltysem i przewodniczaca Rady Miejskiej

 11. Mieszkaniec mówi

  5 lat.

 12. Mieszkaniec mówi

  To nie jest budowa, nie jest to też przebudowa ani nawet remont przez duże R.Po tygodniu prac obsypują pobocza.Nie wiem na co te 5 baniek pójdzie, może na wjazdy i rowy i przepusty, ale samej nawierzchni nie daje 5 .

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.