- Reklama -

Trzymamy kciuki za Agnieszkę!

Agnieszka Rak, zawodniczka biłgorajskiego "Znicza", już w najbliższą niedzielę startuje w Mistrzostwach Europy Juniorów do lat 17 w Mediolanie. Liczymy na medal naszej fenomenalnej zawodniczki!

Już w najbliższą niedzielę 29 lipca zawodniczka biłgorajskiego „Znicza” Agnieszka Rak wystartuje w Mistrzostwach Europy, które odbywają się we Włoszech.

W Mistrzostwach biorą udział zawodnicy z Turcji, Bułgarii, Hiszpanii, Serbii, Grecji, Włoch. Jest także kilku zawodników z Polski. Agnieszka startuje w kategorii kobiety do 75 kg. W tej samej grupie jest jeszcze osiem zawodniczek, z którymi będzie rywalizować.

- Reklama -

Jak przyznaje dziewczyna w rozmowie z NOWą Gazetą Biłgorajską, obecnie przygotowuje się do startu i jest mocno skoncentrowana na treningach. – Jestem bardzo zmobilizowana, aby walczyć o brązowy medal – mówi skromnie Agnieszka Rak. Jej trener Andrzej Strzałka dodaje, że nasza zawodniczka może sięgnąć nawet po srebro. Wynik, jaki musiałaby zdobyć, to  185 kg.

Agnieszka jest bardzo dobrze rokującą zawodniczką biłgorajskiego klubu. Swoją przygodę z podnoszeniem ciężarów rozpoczęła sześć lat temu i już może pochwalić się znaczącymi sukcesami. Ośmiokrotnie(!) pobiła rekord Polski i jest posiadaczką tytułu mistrza Polski. Ostatni sukces zaliczyła podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Piekarach Śląskich. W rywalizacji kobiet zajęła pierwsze miejsce, uzyskując 179 kg w dwuboju (82 kg w rwaniu i 97 kg w podrzucie). Zawodniczka biłgorajskiego „Znicza” ustanowiła tym samym nowy rekord Polski U17 w rwaniu i dwuboju.

Transmisję na żywo z Mistrzostw będzie można oglądać na stronie http://www.iwf.net. Start Agnieszki Rak jest o godz.10.00. Zapraszamy do kibicowania!

 

- Reklama -

2 Komentarze
  1. PePe mówi

    Powodzenia Agnieszko!!

  2. ~~~ mówi

    Powodzenia!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.