- Reklama -

Trzy wozy bojowe trafią do naszych OSP

Aż 43 samochody ratowniczo-gaśnicze trafią do lubelskich strażaków. Łączna wartość projektu to blisko 32 miliony złotych. Zarząd Województwa i Wojewódzki Oddział Związku OSP podpisały umowę umożliwiającą zakup sprzętu dla jednostek OSP. Partnerem wiodącym projektu jest Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP reprezentowany przez Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Lubelskiego.

Zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych jest możliwy dzięki projektowi, który OSP realizują wspólnie z 43 samorządami gminnymi. Łączna wartość projektu to blisko 32 mln złotych. Dofinansowanie w ramach RPO WL 2014-2020 wynosi 19 mln złotych. Pozostała część sumy będzie pochodzić z gminnych kieszeni. Przetarg na zakup samochodów ma być ogłoszony w przyszłym tygodniu. Mowa tu o 4 samochodach ciężkich i 39 średnich.

- Reklama -

Jak informuje lubelski Urząd Marszałkowski, głównym celem przedsięwzięcia jest poprawa stanu bezpieczeństwa w województwie, zapobieganie niszczeniu środowiska podczas akcji gaśniczych, a także skuteczniejsze usuwanie skutków zagrożeń naturalnych.

Informacja o decyzji Urzędu Marszałkowskiego ucieszyła nie tylko samych strażaków, ale i włodarzy gmin. Na ostatniej sesji Rady Gminy Goraj mówił o tym wójt Antoni Łukasik. – Informacja jest już pewna, decyzja jest. Znaleźliśmy się wśród tych 43 szczęśliwych gmin. OSP w Goraju otrzyma nowy sprzęt – przekazywał dobre wieści włodarz. Przypomnijmy, że dla Goraja jest to informacja bardzo ważna. Obecny samochód, który posiada gorajska OSP, ma już 43 lata. A wiek mówi sam za siebie. Sprzęt nie służył dobrze. W ubiegłym roku wójt zapewniał, że zrobi wszystko, aby strażacy dostali odpowiedni sprzęt. Udało się. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.