- Reklama -

- Reklama -

Trzy wahadła na drodze 835. Jeszcze 4 miesiące męki

Cztery miesiące potrwa jeszcze remont drogi 835, od Biłgoraja do granicy z województwem podkarpackim. Prace na tym odcinku są zaawansowane w ponad 70 proc., a koniec jest zapowiadany na wrzesień tego roku. Kierowcy wciąż muszą się mierzyć z trzema wahadłami na remontowanej trasie.

- Reklama -

Zaawansowanie prac na remontowanym 25-kilometrowym odcinku 835 od Biłgoraja, przez Tarnogród, w kierunku Sieniawy wynosi 71 proc.

– Obecnie prowadzone są prace w zakresie wykonywania warstw konstrukcyjnych na dojazdach do obiektów mostowych oraz skrzyżowaniach. Trwa także układanie warstw bitumicznych na ścieżkach rowerowych, które są na całej długości trasy. Prowadzone są także roboty brukarskie przy budowie chodników i zjazdów do posesji – wylicza Kamil Jakubowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie. W czerwcu rozpocznie się układanie ostatniej, ścieralnej, warstwy nawierzchni bitumicznej.

Natomiast w lipcu rozpocznie się montaż elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego – barier energochłonnych, wygrodzeń oraz elementów oznakowania pionowego.

Na sam koniec zostanie wykonane oznakowanie poziome. – Zakończenie prac, zgodnie z umową przewidziane jest na początek drugiej połowy września 2022 roku – kończy rzecznik.

Zanim jednak nastąpi koniec remontu, kierowcy wciąż muszą się mierzyć z utrudnieniami. Ruch wahadłowy występuje w trzech miejscach: w Księżpolu (200 m), w Płusach (100 m) i najdłuższy w Łuchowie (1400 m). Przypomnijmy, że w szczytowym momencie remontu samochody musiały stawać aż na 18 wahadłach.

- Reklama -

Krótsze wahadła można także spotkać w innych miejscach, w związku z pracami brukarskimi. Te jednak są tylko ustawiane w godzinach pracy drogowców, czyli od 6.30 do 18. Wahadła, po zakończeniu prac są likwidowane, tak by ruch odbywał się bez utrudnień.

Wartość tej inwestycji, która w 99 proc. finansowana jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, to ponad 177 mln zł.

Paweł Puzio

- Reklama -

1 komentarz
  1. Franek mówi

    Ależ na tym odcinku korzczów majdan będzie niebezpiecznie! ten uskok do odwodnienia plus krawężnik! KOSMOS strach będzie jeździć. Wspomnicie moje słowa

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.