Trzy punkty dla Powiśla

W ramach 6. kolejki lubelskiej IV ligi piłkarze Łady 1945 Biłgoraj przegrali na własnym stadionie z Powiślakiem Końskowola 1:2.

Zanim podopieczni Bartłomieja Kowalika zagrali mecz ligowy, w środę (4 września) zmierzyli się z Gryfem Gmina Zamość w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski ZOPZN. Łada po bramkach strzelonych przez Adama Mazurka, Mateusza Szafrańca i Mateusza Koguca wygrała 3:1. Wygrana dała jej awans do kolejnej fazy półfinałowej, gdzie zmierzy się z Hetmanem Zamość, który odprawił 4:3 Tomasovię Tomaszów Lubelski.
Niestety, nie udało się piłkarzom Łady 1945 Biłgoraj zdobyć choćby jednego punktu na własnym terenie z drużyną Powiślaka Końskowola. Do przerwy padł bezbramkowy remis. Goli brak, sytuacji też niezbyt wiele. Po przerwie goście sprawnie objęli prowadzenie, a z rzutu karnego pewnie trafił Damian Koprucha. Łada szybko odpowiedziała. Po mocnym i celnym dośrodkowaniu Przemysława Krzyszychy bramkę zdobył Patryk Dorosz. Tuż przed końcem spotkania ładnym strzałem z pierwszej piłki popisał się ponownie Damian Koprucha i ponownie Powiślak wyszedł na prowadzenie. Swojego drugiego gola w tym meczu mógł również zdobyć Patryk Dorosz, niestety, piłka po jego strzale z główki trafiła w poprzeczkę.
Kolejny mecz Łada zagra na wyjeździe z Orlętami Łuków.

Łada 1945 Biłgoraj – Powiślak Końskowola 1:2 (0:0)
Bramki: Patryk Dorosz 58 – Damian Koprucha 53, 89
Łada: Szawara – Raduj, Kuliński, Grasza, Podo, Krzyszycha (70 Czok), Mazurek (77 Szafraniec), Szostak (58 Konopka), Łysiak (55 Nawrocki), Dorosz, Tiievskiy (85 Paćkowski)