- Reklama -

- Reklama -

Trzy nagrody dla dzieci z Tęczowej Malarni

Klara Wardach, Alicja Psiuk i Jakub Furmanek z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostali nagrodzeni w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży pod wspólnym hasłem: „WAKACJE”. Konkurs został zorganizowany przez Zespół Placówek Pozaszkolnych – Centrum Wspierania Uzdolnień w Jeleniej Górze.

- Reklama -

Wakacje za nami, lecz właśnie kilka dni temu rozstrzygnięty został ogólnopolski konkurs plastyczny, który swoją tematyką nawiązuje do czasu odpoczynku, relaksu i zabawy w różnych zakątkach świata i naszego kraju. Dzieci i młodzież poprzez swoją pracę twórczą poznają piękno przyrody, fascynujące i odległe – lub niekiedy bardzo bliskie – miejsca.
Komisja konkursowa oceniała ok. 650 prac nadesłanych ze szkół i placówek oświatowych z różnych stron Polski, a także z zagranicy. Biorąc pod uwagę zgodność z regulaminem, estetykę, samodzielność, a także ciekawą interpretację tematu, wyobraźnię, pomysłowość i wrażliwość młodych artystów, członkowie komisji postanowili nagrodzić i wyróżnić autorów w podziale na grupy wiekowe. Zgodnie z regulaminem dzieci wieku od 5 do 12 lat przedstawiały w swoich pracach temat „WAKACJE MOICH MARZEŃ”, natomiast młodzież w wieku 13-20 lat realizowała temat „POCZTÓWKA Z WAKACJI”.

NAGRODA Klara Wardach

- Reklama -

W grupie wiekowej 8-10 lat dwie nagrody przypadły wychowankom Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju pracującym pod kierunkiem Anny Świcy. Otrzymały je Klara Wardach (lat 9) i Alicja Psiuk (lat 10). Jurorom spodobała się praca Klary zatytułowana Zabawy nad morzem. Z kolei Ala Psiuk w urokliwy sposób namalowała swoje marzenia lotu balonem. Nagrodzono także Jakuba Furmanka. Jego praca zatytułowana Na kajakach oceniana była w grupie wiekowej 11-12 lat.
Laureatom serdecznie gratulujemy!

NAGRODA Alicja Psiuk

Anna M. Świca

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.