- Reklama -

Trzy lata na rozbudowę remizy

Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogalach (gmina Księżpol) przejdzie gruntowny remont. Modernizacja będzie trwała trzy lata i pochłonie 500 tys. zł.

Po budowie Gminnego Ośrodka Kultury w Księżpolu, świetlicy wiejskiej w Majdanie Starym, planach budowy świetlic w Borkach i Budzyniu, remont remizy OSP w Rogalach to kolejna inwestycja, którą chce realizować samorząd Księżpola. Podczas ostatniej sesji Rady Gminy radni zdecydowali, że remiza OSP w Rogalach zostanie rozbudowana w ciągu trzech lat.

Początkowo zakładano, że remont będzie mniej kosztowny i zostanie wykonany w ciągu jednego roku. Jednak po oszacowaniu kosztów okazało się, że remont będzie kosztować więcej i będzie rozłożony na trzy lata. Podczas sesji radni zabezpieczyli na ten cel pieniądze w budżecie gminy. Uwzględnili tę inwestycję również w prognozie finansowej na kolejne lata.

Pierwotnie zakładano, że na rozbudowę remizy w Rogalach pójdzie 100 tys. zł z tegorocznego budżetu. Jednak w piątek radni zdecydowali, że można przeznaczyć na to zadanie dwa razy więcej pieniędzy. Kolejne 200 tys. złotych gmina ma wydać w przyszłym roku, a następne 100 tys. zł w roku 2020.

OSP Rogale to po Księżpolu druga jednostka w gminie, która od kilku miesięcy działa w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Po rozbudowie remizy druhowie będą mieli do dyspozycji trzeci garaż i pomieszczenie socjalne. W planach jest także wymiana pokrycia dachowego, urządzenie sanitariatów i aneksu kuchennego oraz montaż ogrzewania.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.