- Reklama -

- Reklama -

Trzy lata dla seniorów

W poniedziałek 4 kwietnia br. w świetlicy ZR PCK w Biłgoraju odbyło się spotkanie podsumowujące trzyletni program wspierania i aktywizacji osób starszych pt. Centrum Zagospodarowania Aktywnych Seniorów.

- Reklama -

Projekt ten realizowany był w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 oraz współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Jego realizacja polegała na prowadzeniu w 14 rejonach województwa lubelskiego Klubów Seniora CZAS. Prawdziwą wartością projektu była sama integracja seniorów. W biłgorajskim klubie seniora CZAS uczestniczyło blisko 100 osób.

Najważniejsze jest to, że seniorzy lubią przychodzić i uczestniczyć w spotkaniach i zajęciach prowadzonych w biłgorajskim oddziale PCK. Wyczuwa się swoistą rodzinną atmosferę, zaangażowanie w różne działania na rzecz osób potrzebujących – informuje biłgorajski PCK.

Klub dał seniorom możliwość bezpłatnego korzystania z zajęć ujętych w panele tematyczne: Zdrowy Senior, Eko Senior, Senior rozwijający się, Spokój Seniora. To zajęcia z dietetyki, nordic walking, zajęcia rękodzielnicze, gimnastyka, samoobrona, wyjścia na basen, zajęcia wokalno-muzyczne i edukacyjne, gry i zabawy rozwijające sprawność intelektualną, zajęcia komputerowe, językowe, historyczne spotkania z ciekawymi ludźmi, spacery, wycieczki krajoznawcze dwu- i trzydniowe, wspólne wyjazdy do  teatru, obchodzenie świąt, uroczystości i spotkania integracyjne. Ponadto seniorzy mogli bezpłatnie korzystać z porad psychologa i prawnika.
Zakończenie projektu to nie koniec działań PCK w działalności wśród seniorów. Seniorzy zrzeszają się w istniejącym od 2016 r. Klubie Seniora RAJ, który prowadzi ożywioną działalność przy PCK. Ponadto przez PCK realizowane są zadania publiczne Miasta Biłgoraja pt. Fitness i Aqua Fitness dla osób 60+, w którym uczestniczy blisko 50 osób.

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

/PCK Biłgoraj

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.