- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Trzy dni z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską (audio)

W Biłgoraju odbyły się 33. Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską. Zakończyły się one w niedzielę koncertem finałowym

 

33. Biłgorajskie Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską trwały trzy dni. W sobotę odbyły się przesłuchania konkursowe dziesiątki uczestników. Każdy wykonawca zaprezentował 2 utwory. Również w sobotę na deskach Biłgorajskiego Centrum Kultury wystąpił Jarosław Chojnacki.

Maryla Olejko, kierownik artystyczny BCK (nagranie audio): 

- Reklama -

 33. Biłgorajskie Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską rozpoczął piątkowy koncert inauguracyjny zatytułowany “Przychodzimy, odchodzimy”, w którym wystąpili przyjaciele biłgorajskich spotkań oraz Teatr Poezji i Piosenki. Ten koncert był poświęcony naszym zmarłym kolegom – mówi Maryla Olejko, kierownik artystyczny BCK.

W tym roku na Spotkaniach pojawił się wyjątkowy gość. Wziął w nich udział po raz pierwszy. Mowa o Renacie Przemyk, która do Biłgoraja przyjechała z projektem Przemyk Akustik Kwartet. To intymny koncert złożony z wyjątkowych piosenek artystki, zaaranżowany na kwartet akustyczny, w specjalnie do tego projektu stworzonej oprawie świetlnej.

Festiwal to także spotkania z innymi artystami. To m.in. Szymon Brucki, Mariusz Dekiel, Grzegorz Grunwald, Łukasz Jędrys, Jacek Kadis, Katka Kotecka, Mariusz Oziu-Orzechowski, Beata Osytek, Grzegorz Paczkowski, Jarosław Zoń oraz członkowie Teatru Poezji i Piosenki BCK.

Zuzanna Wiśniewska, uczestniczka 33. Biłgorajskich Spotkań z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską (nagranie audio):

 Już po raz szósty jestem na biłgorajskich spotkaniach i co roku przyjeżdżam z ogromną przyjemnością i radością. Można powiedzieć, że co roku wyczekuję tego ostatniego weekendu września, dlatego że to wydarzenie jest szczególne, biorąc pod uwagę to, co dzieje się na scenie festiwalowej – podkreśla Zuzanna Wiśniewska, uczestniczka 33. Biłgorajskich Spotkań z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.