Trzeźwo, zdrowo, na sportowo

W niedzielę 4 sierpnia, nad Zalewem Bojary w Biłgoraju, odbyła się XIX edycja pikniku "Trzeźwo, zdrowo, na sportowo". Po raz pierwszy zorganizowane zostały Mistrzostwa Biłgoraja "w poszukiwaniu skarbów".

Podczas pikniku nie zawiodła frekfencja oraz pogoda, wydarzenie sportowo-rekreacyjne zorganizowali: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju, Biłgorajskie Stowarzyszenie Trzeźwości Iskra wraz z Urzędem Miasta Biłgoraj. W trakcie imprezy odbyło się mnóstwo konkursów na świeżym powietrzu zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Rozegrany został Turniej Siatkówki Plażowej, następnie odbył się spacer ,,trzeźwego’’ farmera, podczas którego w kategorii mężczyzn nagrodzono: I miejsce-Arek Budzyński, II miejsce-Mateusz Sobaszek, III miejsce-Damian Bernaś, zaś w kategorii kobiet zwyciężyła Leokadia Kulig.

W ,,Mini – maratonie pływackim” w kategorii dziewczynek wygrała Maja Łukaszczyk przed Laurą Malec. W kategorii chłopców zwyciężyli kolejno Marcin Łukaszczyk, Krzysztof Polak, Michał Ferens.

Wyścigi kajakowe w kategorii kobiet zwyciężyła Marcelina Budzyńska, druga była Monika Grabowska a trzecie miejsce zajęła Mariola Gałecka. W kategorii mężczyzn wygrali kolejno: Marcin Łukaszczyk, Krzysztof Polak a trzeci był Jakub Budzyński.

Podczas wyścigów kajakowych w kategorii dwójkowej pierwsze miejsce zajęli : Maciej Łukaszczyk i Krzysztof, drugie miejsce otrzymali: Dariusz Oleszczak i Wojciech Serafin a trzecie: Piotr Oleszczak i Grzegorz Krupczak.

Po południu odbyło się ,,Sitobranie’’ – czyli I Mistrzostwa Biłgoraja w ,,poszukiwaniu skarbów’’. To nowa atrakcja w programie pikniku, która polegała na szukaniu na czas skarbów zakopanych w piachu. Była to atrakcyjna konkurencja, w którą było zaangażowanych najwięcej osób podczas pkniku.

W kategorii dzieci zwyciężyli: I miejsce-Amelia Surowiecka, II miejsce-Olga Bosak, III miejsce-Laura Malec. W kategorii mężczyzn nagrody otrzymali: I miejsce-Damian Bernaś, II miejsce-Hubert Ćwikła, III miejsce-Jakub Socha. Natomiast najlepsze w kategorii kobiet w Sitobraniu okazały się: I miejsce: Monika Grabowska, II miejsce: Liliana Malec oraz III miejsce: Anna Borowiec.

W ramach pikniku: Trzeźwo,zdrowo, na sportowo od godziny jedenastej odbywa się impreza rekareacyjno- sportowa. Zaczęliśmy wyścigiem Cross Duathlonem Biłgorajskim czyli jazdą na rowerze na dystansie 20 kilometrów, następnie odbyły się biegi na 5 i 2,5 km. Po południu zaś rozpoczęliśmy część piknikową. Dziś był XIX Bieg Abstynenta, tak naprawdę od tego się zaczęło bo w tych pierwszych edycjach było tylko bieganie, a potem rozszerzyliśmy tę formułę o pływanie, siatkówkę plażową i bieg rekreacyjny. – mówi, Mieczysław Jamroz, z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju.

W trakcie imprezy odbyły się również przejażdżki na motorówce, pokazy ratownictwa wodnego, pokazy modeli pływających. Rozdano i rozlosowano 150 koszulek, medale, puchary, nagrody rzeczowe, nagrodę główną czyli rower, organizatorzy zadbali również o poczęstunek dla uczestników pikniku.

Równocześnie pod trzema namiotami znajdowały się stoiska PGE, gdzie można było zapisać się na e-fakturę. Decydyjąc się na taką usługę i podpisując deklarację na otrzymywanie rachunku za prąd drogą emailową, klienci otrzymymali rabat oraz gadżety od PGE. Każdy, kto zdecydował się na ten sposób rozliczeń, brał również udział w konkursie, w którym można było wygrać tablet. Konkurs polegał na wymyśleniu hasła zwiazanego z e-fakturą. Komisja konkursowa nagrodziła 2 osoby, za najbardziej kreatywne hasło, główna nagroda (tablet) przypadła dla Sławomira Bosaka.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.