- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Trzeci dzień rekolekcji wielkopostnych (Filmy)

Publikujemy kolejną część rekolekcji wielkopostnych dla dzieci oraz dorosłych. Przez cały weekend, o godzinie 18.00 będą zamieszczane kolejne części nauk rekolekcyjnych. Poprowadzi je ks. Mateusz Januszewski, wikariusz parafii pw. św. Marii Magdaleny w Biłgoraju.

Co ta Ewangelia może powiedzieć o mnie i o tobie?

REKOLEKCJE DLA DOROSŁYCH:

Niedziela Palmowa jest szczególna, może trochę smutna, choć powinna być radosna. W tym roku z powodu zaistniałej sytuacji przeżyjemy ją w domu tak jak i Święta Wielkanocy.

- Reklama -

 – Dzisiejsze słowo mówi nam o wjeździe Jezusa do Jerozolimy. Jezus, choć może trochę z tym zwleka, wie, że dzięki temu dokona się moje i twoje zmartwychwstanie. Ci sami ludzie, którzy w niedzielnej Ewangelii krzyczą: “Hosanna!” już niedługo będą krzyczeć: “Ukrzyżuj go!” Myślę, że taka pierwsza myśl, która jest ważna i istotna to to, że niedaleko nam do Kajfasza. Dzisiaj rozpaczamy, jacy to jesteśmy biedni, nie mogąc pójść do spowiedzi czy przystąpić do komunii świętej. Jednak kiedy przyjdzie lipiec, sierpień i mam nadzieję, że się to uspokoi, bardzo szybko o tym wszystkim zapomnimy. W jednym dniu czcimy, kiedy jesteśmy szczęśliwi i krzyczymy “Hosanna!”, żeby drugiego źli i smutni krzyczymy “ukrzyżuj!” Jerozolima to miasto, ale również i twoje serce, do którego chce wejść Jezus. Możesz to teraz zrobić przez gorliwą modlitwę. Żeby wszystkie owoce Jego śmierci i zmartwychwstania stały się twoim udziałem. Jezus zaprasza Cię do nowego życia w niebie. Może w formie krzyża – swojego rodzaju cierpienia, ale tak jak zmartwychwstanie Jezusa prowadzi do naszego zmartwychwstania, to twoje dobre życie doprowadzi Cię do życia wiecznego w niebie – opowiada rekolekcjonista ks. Mateusz Januszewski.

REKOLEKCJE DLA DZIECI:

M.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.