Trzeci Bieg Sitarski

Jako pierwsi na starcie stanęli najmłodsi zawodnicy, czyli przedszkolaki. Blisko 70 osób pokonało trasę liczącą 200 metrów.

Następnie odbył się bieg z Łabędziem i Mrówką (1000 m). Tutaj łącznie wystartowało ponad 120 osób.

Kulminacją rywalizacji był bieg główny na pięciokilometrowej trasie (stadion OSiR – ul.: Bagienna – Obwodnica Północna – Moniuszki – Lubelska Targowa – stadion OSiR).

W biegu startowali zawodnicy z różnych miejscowości m.in. z Jarosławia, Zamościa, Stalowej Woli, Lubaczowa, Oleszyc, Janowa Lubelskiego i Gorzyc. W sumie bieg ukończyło 174 zawodników. Jako pierwszy na metę dobiegł Andrzej Starżyński  (Klementowice) z czasem 0:15:24,02, za nim był Rafał Buczak (Zamość), Bogdan Dziuba (Jastkowice), Maciej Tomaszewski (Widna Góra) oraz Weronika Pyzik (Biłgoraj).

Seniorem biegu był Edward Król, seniorką Urszula Gwóźdź. Najlepszymi z Biłgoraja byli: Weronika Pyzik oraz Michał Jamroz.

Na koniec odbyła się uroczysta dekoracja i rozdanie nagród.

Organizatorzy przyznali nagrodę specjalną ufundowaną przez LKS „Znicz” Biłgoraj (44 lata działalności). Otrzymał ją Robert Szkoda, który zajął 44. miejsce na mecie.

Organizatorem biegu był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju, zaś współorganizatorami LKS Znicz Biłgoraj i Inicjatywa Biłgoraj Biega.