- Reklama -

Trwają dni Biłgoraja (FOTO)

Dziś rozpoczęły się Dni Biłgoraja. Na scenie przy Ośrodku Sportu i Rekreacji odbył się koncert „Tańczący i śpiewający Biłgoraj”, podczas którego zaprezentowały się wszystkie zespoły taneczne działające przy MDK i BCK. Artyści – amatorzy kilku grup wiekowych zaprezentowali różnorodne formy tańca: nowoczesny, towarzyski, współczesny, klasyczny, ludowy, jazzowy.
Na godz. 20.00 zaplanowano koncert „Folklorystycznie”. Przeniesie on widzów w piękny i różnorodny świat polskiej kultury ludowej z jej barwnymi strojami, wyjątkową muzyką czy tańcami. Na scenie wystąpi łącznie ok. 100 tancerzy z trzech zespołów artystycznych: Grupy Folklorystycznej „Pokolenia” z Biłgoraja, Zespołu Pieśni i Tańca „Kresy” z Lubaczowa, Zespołu Pieśni i Tańca Roztocze z Tomaszowa Lubelskiego. Podczas koncertu będzie można zobaczyć w większości tańce regionalne Polski południowo- wschodniej: rzeszowskie, krośnieńskie, lubaczowskie, tomaszowskie a także tańce biłgorajskie czy tańce cygańskie w wykonaniu „Pokoleń”. Celem jest prezentacja piękna polskiej kultury ludowej- stroju, muzyki, tańca a także nawiązanie do wielokulturowości Biłgoraja. Na koniec pierwszego dnia zapraszamy na dyskotekę pod gwiazdami, start o godz. 22.00.

Niedziela, 19 czerwca, upłynie głównie pod znakiem muzyki. O godz. 17.00 rozpocznie się koncert zatytułowany „Muzykujący Biłgoraj”, w którym zaprezentują się zespoły muzyczne i soliści z BCK, MDK oraz Goście. Wystąpią oni z różnorodnym repertuarem począwszy od muzyki klasycznej a skończywszy na muzyce rozrywkowej. O 21.00 gorąco zapraszamy na koncert Gwiazdy wieczoru – ZAKOPOWER. Dni Miasta zakończy dyskoteka pod gwiazdami.

- Reklama -

Podczas obchodów dni miasta zapraszamy także na imprezy sportowe przygotowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju.

Organizatorem Dni Biłgoraja jest Biłgorajskie Centrum Kultury zaś współorganizatorami Urząd Miasta Biłgoraj i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.