- Reklama -

Trwa V edycja programu społecznego „Decydujesz, pomagamy” w województwie lubelskim!

Trwa V edycja programu społecznego "Decydujesz, pomagamy" w województwie lubelskim!

Program „Decydujesz, pomagamy” wspiera lokalne społeczności w realizacji projektów na rzecz ich bliskiego otoczenia. W IV edycji programu w województwie lubelskim

- Reklama -

wsparcie otrzymało 21 inicjatyw. Zdobyte środki na łączną sumę 63 000 zł zostały przeznaczone na pozytywną zmianę najbliższej okolicy.Wy decydujecie, my pomagamy!

– Na potrzeby programu podzieliliśmy Polskę na 125 mikroregionów. W każdym z nich występują potrzeby społeczne, dlatego już po raz piąty wychodzimy im naprzeciw. Dzięki „Decydujesz, pomagamy” dostrzegamy różnorodne potrzeby Polaków i z całych sił staramy się ich wesprzeć – to niesamowite jak wiele pomysłów na lokalne działania mają mieszkańcy naszego kraju. Cieszymy się, że stanowimy dla nich realną pomoc – mówi Adam Chabiera z Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, partnera merytorycznego programu.

Zaangażowani w życie lokalne mieszkańcy mogą do 18 listopada 2018 roku zgłaszać swój pomysł społeczny w ramach V edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. W każdym z mikroregionów grantami w wysokości 5000, 3000 i 1000 złotych zostaną nagrodzone najciekawsze inicjatywy. Wnioski można zgłaszać za pomocą formularza dostępnego na stronie www.tesco.pl/pomagamy.

Mieszkańcy, dzięki otrzymanym grantom, mogą wprowadzić znaczące zmiany w swoim najbliższym otoczeniu. Tematyka zgłaszanych projektów jest dowolna, może dotyczyć zarówno edukacji, promocji zdrowia, jak działań na rzecz środowiska czy niemarnowania żywności.

Spośród zgłoszonych pomysłów, w każdym z mikroregionów, Komisja Granowa wybierze po trzy projekty, które przejdą do następnego etapu. W praktyce każda organizacja, która dojdzie do etapu głosowania, zwycięży, jednak to liczba głosów, oddanych przez klientów Tesco, przesądzi o wartości grantu.

Dotychczas Tesco wraz z Fundacją Tesco wsparło 815 lokalnych inicjatyw, przekazując ponad 3 mln złotych organizacjom społecznym.

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie internetowej: www.tesco.pl/pomagamy.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.