- Reklama -

Trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku potrwa od 19 do 25 lutego, to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw.

W ramach corocznej kampanii, policjanci biłgorajskiej jednostki pełnić będą dyżury, podczas których udzielać będą wskazówek, porad na temat praw osób pokrzywdzonych jak i sposobów ich dochodzenia oraz będą informować o instytucjach, do których można się zwrócić w poszczególnych sprawach. Dyżury w zakresie udzielania porad pełnić będą funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego, w budynku Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju mieszczącej się przy ul. Polnej 1, nr tel. (84) 6868 240, 290. Informację można uzyskać również telefonicznie. Dyżury funkcjonariuszy będą pełnione w godzinach 6.00-14.00 oraz 14.00-22.00.

Jeżeli pokrzywdzone zostały twoje prawa lub ktoś z twojego otoczenia padł ofiarą przestępstwa i nie wiesz co robić, gdzie szukać pomocy – skorzystaj z bezpłatnych porad policyjnych specjalistów by wiedzieć jak się bronić. Podkreślamy, że nie tylko podczas trwania kampanii osoby, które zostały pokrzywdzone przestępstwem, mają możliwość uzyskania fachowej pomocy ze strony policji. Mogą to zrobić w każdej chwili zgłaszając się do najbliższej jednostki policji bądź dzwoniąc na numery alarmowe 997 lub 112.

We współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Biłgoraju poniżej zamieszczamy wykaz podmiotów świadczących pomoc osobom dotkniętym przemocą w rodzinie w powiecie biłgorajskim. Ponadto Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej świadczy pomoc w zakresie indywidualnych porad psychologa w każdy czwartek w godzinach 14.00-17.00 w Urzędzie Gminy przy ul. T. Kościuszki 88 w Biłgoraju, można również skorzystać z bezpłatnej porady radcy prawnego w środy w godzinach 7:30-11:30. Podobnie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej świadczy pomoc ze strony psychologa, który pełni dyżur w każdy wtorek w godzinach 13:45-15:45, czwartek i piątek w godzinach 7:45-8:45 przy ul. T. Kościuszki 13 w Biłgoraju.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.