Korol

- Reklama -

Trwa Turniej Wsi

Już po raz 13. mieszkańcy kilku sołectw z gminy Biłgoraj spotkali się w Okrągłem, aby wspólnie bawić się i rywalizować podczas Turnieju Wsi. Hasłem tegorocznego spotkania była różnorodność narodów i kultur, więc gospodarze, mieszkańcy Okrągłego, zainspirowali się Hiszpanią, mieszkańcy Soli przebrali się za Anglików. Delegacja Dereźni wyglądała jak cygański tabor, a mieszkańcy Woli Małej i Woli Dużej jak słowiańskie plemię. Największe zainteresowanie wzbudziła delacja z Korczowa, która w tym roku naśladowała Afrykę. Były tradycyjne stroje, instrumenty i potrawy. Nie zabrakło angielskiej królowej, hiszpańskich torreadorów i cygańskich wozów. Było barwnie, kolorowo i wesoło. 

- Reklama -

Każde sołectwo zaprezentowało się w barwnej paradzie drużyn. Jednocześnie odbył się konkurs kulinarny, a następnie zmagania turniejowe. Był także konkurs plastyczny dla dzieci, występy i konkursy zręcznościowe. W programie Turnieju był też koncert zespołu Jambo Africa i wieczorna dyskoteka. 

Komisja kulinarna w składzie: Ewa Maciocha (Rada Powiatu), Anna Wachowicz (Starostwo Powiatowe), Grzegorz Borowy (Restauracja Sitarska) oceniała stoiska kulinarne każdego sołectwa. Kolejna komisja, w skład której weszli: Bożena Bednarczuk (GOK Obsza), Iwona Pawlos (MDK Biłgoraj), Anna Świca (MDK Biłgoraj), Anna Banach (GOK Obsza), oceniała natomiast konkurencje turniejowe. Najlepsze stoisko kulinarne przygotowało sołectwo Korczów. Na drugim miejscu znalazło się Okrągłe, na kolejnych  Sól, Wola Mała i Duża, i Dereźnia. Natomiast w zmaganiach turniejowych znów najlepsi byli mieszkańcy Korczowa. Na kolejnych pozycjach uplasowało się sołectwo Dereźnia, Wola, Okrągłe i Sól. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.