- Reklama -

Przebudowa ulicy 3 Maja. Ulice wokół nieprzejezdne

Trwa remont ul. 3 Maja w Biłgoraju. W związku z tym kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami. Nieprzejezdna jest cała ulica.

Ulica 3 Maja jest jedną z najstarszych ulic w Biłgoraju. Ruch na niej jest duży, ponieważ tam znajduje się największa szkoła podstawowa w mieście. Brak miejsc postojowych i zła nawierzchnia drogi utrudniają komunikację w tej części miasta.

Remontowana jest część ulicy na odcinku od ul. Zamojskiej do LO im. ONZ wraz z chodnikami i zjazdami. W ramach zadania przewiduje się także wykonanie odcinka kanalizacji teletechnicznej oraz elementów stałej organizacji ruchu.

- Reklama -

Po przebudowie szerokość jezdni ul. 3 Maja ulegnie zwężeniu i ostatecznie wyniesie 6 metrów. Zwężeniu ulegną również chodniki. Ich szerokość po przebudowie będzie zmienna od 1,5 metra do 3 metrów. Zwężenie jezdni i chodników pozwoli na wyodrębnienie obustronnego pasa dla utworzenia zatok postojowych.

Nawierzchnia remontowanej ul. 3 Maja będzie wykonana z klinkieru drogowego. Powstaną nowe przejścia dla pieszych, ujednolicone zostaną wszystkie zjazdy na posesje. Inwestycja ma być wykonana do 31 października br.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.