Szkolenie język ang/niem/ros

Trwa przebudowa parkingu przy dworcu PKS

Nierówna nawierzchnia, dziura obok dziury – to obraz parkingu przy dworcu autobusowym w Biłgoraju, który towarzyszył mieszkańcom powiatu przez wiele lat. Niebawem zmieni on swój wizerunek.

Dziura na dziurze – tak o parkingu przy dworcu PKS mówili kierowcy od wielu lat. Przez kilku lat Urząd Miasta Biłgoraj próbował sprzedać ten plac. Bezskutecznie. Na terenie parkingu od czasu do czasu przeprowadzane było prowizoryczne utwardzanie terenu. To jednak niewiele pomagało. Wszechobecne doły, w deszczowe dni błoto, a w słoneczne kurz towarzyszyły kierowcom. Mimo tych niedogodności parking cieszył się dużą popularnością wśród kierowców.

Władze miasta postanowiły w tym miejscu zrobić płatny parking prawdziwego zdarzenia. Ruszyły prace remontowe. W październiku został przekazany wykonawcy plac budowy zadania "Budowa parkingu przy dworcu PKS oraz modernizacja nawierzchni ul. Pocztowej". Wykonawcą zadania jest firma z  Korczowa. Inwestycja kosztować będzie 1 mln 183 tys. zł. Prace potrwają do końca lipca 2018 roku. 

W związku z tą inwestycją  od połowy listopada droga jest nieprzejezdna. W ramach inwestycji powstanie 130 miejsc postojowych. Parking ten jednak będzie płatny i przystosowany do elektronicznego systemu z terminalem wjazdowy i wyjazdowy. Zamontowanych zostanie 7 kamer i wysokiej rozdzielczości.  Dodatkowo zostanie przybudowana ul. Pocztowa. Powstaną nowe chodniki, oświetlenie, kanalizacja, zieleń, mała architekta.  

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.