- Reklama -

- Reklama -

Trwa policyjna akcja. Na drogach sporo patroli

Na drogach zaroiło się od policjantów. W powiecie biłgorajskim także. - W weekend poprzedzający „Andrzejki” na drogach Lubelszczyzny prowadzimy akcję „Alkohol i Narkotyki” . To wzmożone kontrole kierowców pod kątem sprawdzania ich stanu trzeźwości. Reagujemy również na inne przestępstwa i wykroczenia w ruchu drogowym - ostrzega KWP w Lublinie.

- Reklama -

Andrzejki, które co roku obchodzone są  w nocy z 29 na 30 listopada to okazja do wspólnych spotkań i zabaw.  W tym roku wypadają w środku tygodnia. Okazją do świętowania Andrzejek jest również ten weekend. Dla wielu osób to okazja do uczestniczenia w wielu zabawach i imprezach, nierzadko zakrapianych alkoholem.

-Dlatego już od wczoraj na drogach naszego regionu w wybranych powiatach rozpoczęliśmy akcję, która ma na celu eliminowanie kierujących, którzy decydują się prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu lub innych zakazanych środków. Oprócz eliminowania nietrzeźwych kierujących zawracamy uwagę także na inne przestępstwa i wykroczenia popełniania na drodze – informuje Policja.

- Reklama -

Jeśli spożywałeś wczoraj alkohol i planujesz na drugi dzień kierować samochodem,  pamiętaj, że czasami nawet kilkugodzinny sen nie gwarantuje wytrzeźwienia. Dlatego lepiej sprawdź swój stan trzeźwości zanim usiądziesz „za kółko”.  Badanie można wykonać w jednostkach Policji.

fot: Policja

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.