Moto Tech

- Reklama -

Trwa piknik w Ciosmach (foto)

Stowarzyszenie „Dąb” w Ciosmach wspólnie z miejscową jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Biłgoraju w ostatnią niedzielę lipca zorganizowało festyn o wdzięcznej nazwie „Lato na Żurawinowym Szlaku”. Żurawinowy szlak to trasa rowerowa, która prowadzi poprzez lasy Puszy Solskiej, obfitująca w grzyby, jagody, borówki i żurawiny. Wiedzie przez torfowiska w pobliżu Rezerwatu Obary, a także przez miejsca związane z wydarzeniami powstania styczniowego oraz II wojny światowej. Na trasie szlaku położona jest także wioska Ciosmy.
Ważnym elementem imprezy był rajd rowerowy, którego uczestnicy wyruszyli z Biłgoraja i przejechali trasę 25 km. W tym roku w rajdzie wzięło udział 78 osób. Dużą pomocą przy organizacji i poprowadzeniu rajdu okazało stowarzyszenie „Rowerowe Roztocze”. Podziękowania dla wszystkich członków i władz stowarzyszenia przekazał podczas pikniku Marek Małek, wieloletni organizator rajdu. Wyróżniono także najstarszych i najmłodszych uczestników przejazdu.
– „Lato na Żurawinowym szlaku” jest imprezą promującą walory przyrodnicze gminy Biłgoraj, turystykę rowerową i aktywne spędzanie wolnego czasu, a także produkty regionalne w postaci potraw z żurawiną – mówiła podczas pikniku prezes stowarzyszenia „Dąb” Helena Szado-Oleksak. Zapraszała wszystkich zebranych do wspólnej zabawy, a program imprezy był bardzo różnorodny.
Na początku odbyły się konkursy dla dzieci – kręcenie hula hop, skakanie przez skakankę czy bieg w workach. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów przedsięwzięcia. Dużą gratką dla uczestników pikniku było losowanie głównej nagrody – roweru. Odbył się także konkurs kulinarny, którego hasłem przewodnim były potrawy z żurawiną i na bazie żurawiny.
Dla zebranych tego dnia w Ciosmach przygotowano szereg atrakcji. Dorośli mogli skosztować smakołyków przygotowanych przez tutejsze gospodynie, a dzieci skorzystać z darmowych zjeżdżalni. Koło diabetyków z Biłgoraja miało także stoisko, gdzie można było zmierzyć poziom cukru we krwi czy poziom cholesterolu.
W programie spotkania znalazło się także przedstawienie „Brzydkie kaczątko” przygotowane przez uczniów miejscowej szkoły. Na scenie z koncertem zaprezentował się również zespół folkowy „Janki” i kabaret „Szara eminencja”. Wieczorową zabawę poprowadził zespół Roxait.
Patronat medialny nad wydarzeniem pełniła NOWa Gazeta Biłgorajska.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.