- Reklama -

Trwa opracowywanie programu rewitalizacji Gmina Biłgoraj

Gmina Biłgoraj jest jedną z wielu gmin powiatu biłgorajskiego, która opracowuje Lokalny Program Rewitalizacji. Odbyło się już pierwsze spotkanie.

 20 kwietnia br. w Urzędzie Gminy Biłgoraj miało miejsce spotkanie konsultacyjne w sprawie opracowania Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Biłgoraj na lata 2017 – 2023. Uczestniczyli w nim sołtysi, radni Gminy Biłgoraj, mieszkańcy oraz przedstawiciele Urzędu Gminy Biłgoraj. Obecny był wójt Wiesław Różyński oraz jego zastępca Wojciech Dziduch. Spotkanie poprowadził prezes zarządu Eurocompass Sp. z o.o. Ryszard Boguszewski.

Uczestnicy konsultacji dowiedzieli się czym jest LPR, dlaczego jest tworzony w Gminie Biłgoraj i jakie korzyści można uzyskać w ramach realizacji programu. Poznali oni również kryteria na jakich podstawie zostaną wybrane obszary włączone do Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Biłgoraj.

- Reklama -

W części warsztatowej spotkania zostały określone problemy poszczególnych sołectw i obszarów Gminy Biłgoraj, potrzeby lokalnych społeczności oraz została nakreślona wizja Gminy Biłgoraj po realizacji LPR.

Po po powstaje taki program? Ma on na celu zachowanie cennych obiektów dziedzictwa kulturowego, ożywienie obszarów o trudnej sytuacji społeczno-gospodarczej oraz uzyskanie możliwości pozyskania środków z Unii Europejskiej.

Spotkanie było pierwszym z kilku spotkań konsultacyjnych, które pomogą w opracowaniu Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Biłgoraj na lata 2017 – 2023. Swoje pomysły i uwagi do LPR Gminy Biłgoraj można zgłaszać w Urzędzie Gminy Biłgoraj.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.