Trwa głosowanie w budżecie obywatelskim

 

Zakup defibrylatorów, budowa siłowni zewnętrznej, budowa placu zabaw, wymiana oświetlenia na ul. Nadstawnej, montaż sprzętu do ćwiczeń street workut – na te zadania można głosować w tegorocznym budżecie obywatelskim. 

Głosowanie odbywa się od 15 lutego do 15 marca każdego roku. Będzie ważne, jeżeli weźmie w nim udział co najmniej 500 mieszkańców.

Głosować można na dwa sposoby. Pierwszy to elektroniczny, dostępny na stronie internetowej www.bilgoraj.budzet-obywatelski.org. Istnieje również możliwość głosowania osobistego. Karty do głosowania można odebrać w biurze podawczym Urzędu Miasta w Biłgoraju przy Placu Wolności 16 po okazaniu dokumentu tożsamości pozwalającego na identyfikację głosującego. Następnie głos należy złożyć do urny do głosowania, która znajduje się w biurze podawczym.

Każdy uprawniony do głosowania może zagłosować wyłącznie jeden raz. Karty do głosowania będą weryfikowane pod kątem spełnienia wymogów formalnych. Każdy głosujący może oddać głos wyłącznie na jedno zadanie. Suma uzyskanych punktów decyduje o kolejności zadań na liście do realizacji. Wybrane do realizacji będą zadania, które uzyskały największą liczbę punktów, aż do wyczerpania puli środków przeznaczonych na budżet obywatelski. Dla określenia wartości projektów stosuje się wycenę ostateczną zadań dokonaną przez burmistrza.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.