- Reklama -

- Reklama -

Trwa Festiwal Kultury Ekologicznej w Józefowie (FOTO)

- Reklama -

Dziś rozpoczął się XXIV Festiwal Kultury Ekologicznej w Józefowie. Tradycyjnie Festiwal otworzył burmistrz Roman Dziura. Zanim artyści przystąpili do rywalizacji prze południem odbył się otwarty rajd nordic walking, który zorganizowała Lokalna Grupa Działania „Nasze Roztocze”. Trasa rajdu wiodła oznakowanymi trasami turystycznymi m.in. przez Kamieniołom Babia Dolina, zabytkowy kirkut, Doliną Nepryszki do Rezerwatu Jezior i dalej lasem do stanicy wędkarskiej przy zalewie
– W tym roku na plenerowej scenie prezentują się artyści z Grabowicy, Hrubieszowa, Krakowa, Lublina, Rzeszowa i Zamościa – wyliczają organizatorzy z Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie. Zgodnie z regulaminem soliści mają do wykorzystania 20 minut, a zespoły mogą występować maksymalnie przez pół godziny. Jeśli któryś z wykonawców wykaże się szczególnymi umiejętnościami, oprócz standardowych nagród, jury przyzna nominację do finału Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.
Wieczorem odbędzie się koncert grupy „Cliver”, która gra muzykę dance, a pierwszy dzień imprezy zakończy dyskoteka pod gwiazdami.

Festiwalową niedzielę zainauguruje o 13.00 tradycyjny mecz piłki nożnej o Puchar Burmistrza Józefowa, a dwie godziny później rozpocznie się program dla dzieci. Wtedy też na scenie pojawią się laureaci tegorocznego Festiwalu Piosenki Dziecięcej o Józefowskiego Słowika: Wiktoria Kucharska i Natalia Kowalik, Aleksandra Bartoszczyk, Oliwia Krawczyk i Dominika Radlińska. Tę część prezentacji zakończy „Harmonia Folk” z Łukowej i Józefowa.

urząd MArszałkowski projekt

Laureatów tegorocznego Eko-festiwalu poznamy w popołudniowej części imprezy, w której oprócz nich wystąpią Don Vasyl Junior, Kapela „Rzemyki” z Józefowa i Kapela Zwierzyniecka, a wieczorem publiczność będą bawić rockmeni z zespołów „Navigator”, „Mus” i „IRA”, która będzie m.in. promować najnowszą płytę „My”, wydaną w maju w roku 30-lecia grupy.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.