- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Trwa Exodus Młodych (Film)

We wtorkowe popołudnie rozpoczął się 10. Exodus Młodych. Bierze w nim udział około 200 osób z całej Polski, które przyjechały do Górecka Kościelnego, aby stać się lepszymi ludźmi.

 

Od 18 sierpnia w naszym powiecie trwa 10. edycja Exodusu Młodych. Tym razem wydarzenie odbywa się w Górecku Kościelnym, gdzie młodzi z całej Polski zjechali się, aby stać się lepszymi.

– Ludzie tutaj po to przyjeżdżają, żeby stać się lepszymi, spotkać z Panem Bogiem, ale również z bardzo fajnymi ludźmi. To było takie nasze założenie Exodusu Młodych, żeby pokazać, że takiej młodzieży jak oni, wierzących, ale poszukujących, może z problemami jest bardzo dużo – mówi ksiądz Piotr Spyra, organizator Exodusu Młodych

W tym roku hasło Exodusu Młodych brzmi „Wtajemniczeni” i nawiązuje ono do tajemnicy Eucharystii oraz jej przeżywania.

- Reklama -

– Exodus Młodych jest to dzieło, które powstało 10 lat temu. Bardzo długo zastanawialiśmy się, co zrobić dla naszej młodzieży, żeby dać jej kilka ostatnich dni wakacji, podczas których będzie mogła spędzić czas na koncertach, posłuchać dobrych konferencji opowiedzianych przez ciekawych ludzi. Przyszedł nam do głowy pomysł, żeby zrobić takie czterodniowe spotkanie o nazwie Exodus Młodych – dodaje ksiądz.

Pierwszy Exodus Młodych Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej odbył się w Nowym Lublińcu, następne w Zwierzyńcu. Z powodu epidemii 10. edycja została zorganizowana w Górecku Kościelnym. Tym razem wzięło w niej udział około dwustu osób. Nie można określić tej liczby, ponieważ zmienia się ona w zależności od punktów programu oraz pogody.

– Normalnie na Exodus Młodych przyjeżdża od tysiąca do tysiąca pięciuset osób. Kiedy wszyscy idą do spowiedzi, to ta ilość robi ogromne wrażenie. Młody człowiek wyjeżdża stąd z takim przekonaniem, chce być cały czas w takiej wspólnocie. To jest taki nasz ukryty cel, ponieważ Exodus Młodych jest zawsze pod koniec wakacji, przed rozpoczęciem roku szkolnego i my zachęcamy młodych ludzi, żeby poszli do innych wspólnot i kontynuowali pogłębianie wiary. W tym roku w Exodusie Młodych bierze udział od stu do dwustu osób – mówi organizator Exodusu.

Exodus daje ogromną okazję do zachwycenia się na nowo Bogiem, a jednocześnie do poznania nowych ludzi. Jednak nie wszyscy podczas Exodusu Młodych tylko się bawią. Specjalną formacją jest służba porządkowa.

– W tym roku jest bardzo mało służb i trzeba było wybrać osoby, które na pewno się sprawdzą. Służby inaczej przeżywają Exodus, ponieważ muszą się inaczej zachowywać oraz pilnować przestrzegania określonych zasad. Musimy również dezynfekować wszystkie najczęściej dotykane przedmioty takie jak klamki – mówi Hubert Mucha, jeden z uczestników Exodusu Młodych pracujący w służbach porządkowych.

~Kuliński Michał

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.