Moto Tech

- Reklama -

Trwa budowa targowiska

Trwa budowa targowiska przy ul. Władysława Jagiełły w Biłgoraju. Powstały już m.in. miejsca parkingowe. Inwestycja ma być gotowa jeszcze w tym roku.

To już kolejny etap budowy nowego targowiska. W 2012 roku wybudowano jego pierwszy etap. Wykonano nawierzchnię z kostki brukowej, oświetlenie terenu, wybudowano budynek sanitarny wraz z odpowiednimi przyłączami. Powstały również stanowiska handlowe zadaszone, konstrukcji drewnianej krytej gontem. Handluje się tam obecnie głównie płodami rolnymi.

- Reklama -

Obowiązkiem samorządu jest prowadzenie targowiska. Obecnie handel odbywa się na placu przy ul. Dąbrowskiego. Mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali, że jest on w opłakanym stanie. Dodatkowo teren ten nie należy do miasta, a do Wspólnoty Gruntowej. Wystąpiła ona kilka miesięcy temu o podział terenu poprzez wyznaczenie drogi w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Przecinałaby ona działkę od ul. Dąbrowskiego w stronę kładki na rzece. Być może wspólnota zechce sprzedać ten teren. Wówczas samorząd nie miałby placu targowego. Dlatego tak ważna jest dalsza realizacja inwestycji przy ul. Jagiełły.

W ostatnim czasie pojawiły się jednak informacje, że Wspólnota Gruntowa dysponująca terenem przy ul. Dąbrowskiego nie zamierza sprzedawać tego terenu, a co za tym idzie, targowisko mogłoby nadal funkcjonować w obecnym miejscu.

Na budowę targowiska samorząd miasta otrzymał ponad 995 tys. zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.