Trwa budowa targowiska

Trwa budowa targowiska przy ul. Władysława Jagiełły w Biłgoraju. Powstały już m.in. miejsca parkingowe. Inwestycja ma być gotowa jeszcze w tym roku.

To już kolejny etap budowy nowego targowiska. W 2012 roku wybudowano jego pierwszy etap. Wykonano nawierzchnię z kostki brukowej, oświetlenie terenu, wybudowano budynek sanitarny wraz z odpowiednimi przyłączami. Powstały również stanowiska handlowe zadaszone, konstrukcji drewnianej krytej gontem. Handluje się tam obecnie głównie płodami rolnymi.

Obowiązkiem samorządu jest prowadzenie targowiska. Obecnie handel odbywa się na placu przy ul. Dąbrowskiego. Mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali, że jest on w opłakanym stanie. Dodatkowo teren ten nie należy do miasta, a do Wspólnoty Gruntowej. Wystąpiła ona kilka miesięcy temu o podział terenu poprzez wyznaczenie drogi w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Przecinałaby ona działkę od ul. Dąbrowskiego w stronę kładki na rzece. Być może wspólnota zechce sprzedać ten teren. Wówczas samorząd nie miałby placu targowego. Dlatego tak ważna jest dalsza realizacja inwestycji przy ul. Jagiełły.

W ostatnim czasie pojawiły się jednak informacje, że Wspólnota Gruntowa dysponująca terenem przy ul. Dąbrowskiego nie zamierza sprzedawać tego terenu, a co za tym idzie, targowisko mogłoby nadal funkcjonować w obecnym miejscu.

Na budowę targowiska samorząd miasta otrzymał ponad 995 tys. zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.