Trwa budowa płatnego parkingu

Dotychczas na terenie parkingu od czasu do czasu przeprowadzane było prowizoryczne utwardzanie terenu. To jednak niewiele pomagało. Wszechobecne doły, w deszczowe dni błoto, a w słoneczne kurz towarzyszyły kierowcom. Mimo tych niedogodności parking cieszył się dużą popularnością wśród kierowców.

Władze miasta postanowiły w tym miejscu zrobić płatny parking z prawdziwego zdarzenia. Ruszyły prace remontowe. W październiku został przekazany wykonawcy plac budowy zadania "Budowa parkingu przy dworcu PKS oraz modernizacja nawierzchni ul. Pocztowej". Wykonawcą zadania jest firma z  Korczowa. Inwestycja kosztować będzie 1 mln 183 tys. zł. Prace potrwają do końca lipca 2018 roku.

W związku z tą inwestycją od połowy listopada droga jest nieprzejezdna. W ramach inwestycji powstanie 130 miejsc postojowych. Parking ten jednak będzie płatny i przystosowany do elektronicznego systemu z terminalem wjazdowy i wyjazdowy. Zamontowanych zostanie 7 kamer o wysokiej rozdzielczości. Dodatkowo zostanie przebudowana ul. Pocztowa. Powstaną nowe chodniki, oświetlenie, kanalizacja, zieleń, mała architekta.

Władze miasta chcą, aby przyjeżdżający do Biłgoraja mieli gdzie zapracować. Teraz jest z tym różnie. Niektóre samochody "okupują" parking przez cały dzień. Jak podkreślił burmistrz, dla osób, które zechcą parkować przez dłuższy czas, mają być wprowadzone specjalne karnety. – Chcemy, aby koszty nie były wysokie, ale aby były – mówił wielokrotnie podczas zebrań Rad Osiedli burmistrz Janusz Rosłan.

Przypomnijmy, że teren ten już kiedyś był przeznaczony pod parking płatny. Wówczas jego stan był opłakany, a mieszkańcom pomysł niezbyt przypadł do gustu. Świecił on pustkami.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.