- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Truskawki w Biłgoraju już o połowę tańsze

Cena truskawek w Biłgoraju spadła o połowę w porównaniu z początkiem sezonu: U ulicznych sprzedawców kilogram kosztuje około 15 złotych: - Będzie jeszcze taniej, bo sezon powoli się kończy i pewnie każdego dnia cena będzie niższa - mówi nam Bogumił Potocki, plantator truskawek z Księżpola, od lat znany mieszkańcom Biłgoraja.

- Reklama -

Kiedy rozmawialiśmy na początku maja, kilogram truskawek kosztował w Biłgoraju 30 złotych. Jak jest teraz?

Teraz jest dokładnie o połowę mniej. Kilogram truskawek kosztuje 15 złotych na dzień dzisiejszy.

Grzegorz Wróbel

To nieźle cena spadła.

Tak, ale przecież minął miesiąc czasu, a ta cena zmienia się cały czas. Przedwczoraj było naprawdę jakieś prawdziwe tąpniecie, bo cena truskawek, zmieniła się z dnia na dzień o 5 złotych. Spadła z 20 złotych na 15. Wystarczyło kilkanaście godzin.

Pewnie konkurencja.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Konkurencja, ale też pełnia sezonu. Strasznie dużo truskawek jest na ulicach i trzeba obniżać cenę, żeby je sprzedać. Prawa rynku.

To 15 złotych za kilogram, długo się utrzyma? Czy truskawki w powiecie biłgorajskim będą jeszcze tańsze?

Będą tańsze, co do tego nie mam wątpliwości. Wiadomo, że jako plantator wolałbym, żeby było przynajmniej 15 złotych za kilogram, ale znam realia i wiem, że ta cena spadnie. Myślę, że mniej jak 10 złotych, to truskawki nie będą kosztować.

Kiedy?

Wydaje mi się, że nawet za tydzień. Aczkolwiek to jest wróżenie z fusów, bo każdy rok jest inny jeśli chodzi o truskawki i ich ceny.

Kliencie w ogóle są w Biłgoraju?

Są, naprawdę pojawiają się klienci. To jest pełnia sezonu, bo jak nie teraz na świeże truskawki to kiedy? Taki moment jest tylko raz w roku. Ludzie przychodzą, bo mamy stałych klientów. Ja sprzedają truskawki na biłgorajskich ulicach i nawet poznaję już niektórych klientów. Niektórych nawet cena 20-25 złotych za kilogram nie odstraszała. Raz w roku można sobie pozwolić na świeże truskawki.

Dużo biorą?

Teraz już po kilogram, czy niektórzy nawet dwa kilogramy. Na początku sezonu, to było raczej tak na spróbowanie i wielu klientów kupowało po pół kilograma.Ale byli i tacy, którzy brali po dwa.

Zagląda pan na czwartkowy targ w Biłgoraju?

Rzadko, naprawdę rzadko. Ale z tego co wiem, truskawki na targu pojawiły się dopiero przed tygodniem. A ceny? Pewnie cena będzie podobna, albo nawet taka sama.

A konkurencja duża?

Bardzo duża, bo w wielu miejscach można już spotkać sprzedawców truskawek. Powiem szczerze, że jeśli chodzi o mnie to jest bardzo dobry sezon. Jest urodzaj truskawek. Jak dla mnie wielką pracę wykonały te tunele, w których rosną truskawki.

Dużo pan tych truskawek ma?

Mam 72 ary truskawek. Praktycznie jest już po sezonie u mnie Jeszcze parę dni i kończymy tegoroczny sezon.Zapraszam wszystkich mieszkańców, żeby spróbowali. Jesteśmy w Biłgoraju koło SDH, koło kościółka i koło byłej Biedronki niedaleko sądu.

 

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Anonim mówi

    Truskawki w Lublinie można kupić od 11 do max 18 zł. A w Biłgoraju są aż tak drogie? Co tam się dzieje? dlaczego ludzie są aż tak naiwni aby tyle płacić?
    Chandlarze natychmiast obniża ceny jak towar przestanie się sprzedawać. Nie kupować po takich cenach,! ale niestety niektórzy się chyba zabogaci.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.