Mulawa góra do 05.04.2024

- Reklama -

- Reklama -

Trudny wybór gimnazjalisty

- Reklama -

Tego typu spotkanie dotyczące głównie rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych odbywa się corocznie. Uczestniczą w nim dyrektorzy gimnazjów z powiatu i okolic, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych oraz koordynatorzy, którzy zajmują się rekrutacją elektroniczną. Dodatkowo spotkanie jest okazją do pochwalenia się osiągnięciami uczniów. A chwalić jest się czym. Szkoły ponadgimnazjalne będące pod opieką powiatu biłgorajskiego należą do przodujących na Lubelszczyźnie i w kraju.

Spotkanie otworzył starosta Marian Tokarski, który przypomniał, że na terenie powiatu funkcjonują trzy szkoły o profilu ogólnokształcącym i sześć szkół o profilu kształcenia zawodowego. – W rankingach i zestawienia placówek oświatowych, nasze szkoły, zarówno w rankingach wojewódzkich jak i ogólnopolskich – zajmują wysokie lokaty. Bardzo dobrze wypada poznawalność egzaminów maturalnych i zawodowych. Szkoły nasze są bardzo dobrze wyposażone i mają świetną bazę dydaktyczną, maja dobrze wyposażone warsztaty, współpracują ze szkołami z Europy i oferują uczniom m. in. zakwaterowanie w internatach czy nowatorskiej, innowacyjne podejście do kształcenia mówił.

Mulawa wybory do 05.04.2024

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom na nowości edukacyjne, szkoły tworzą klasy o nowych profilach. W Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących powstaną trzy nowe kierunki kształcenia: klasa sportowa jako jedna z klas w liceum: technikum budowlane proponuje nową specjalność technik urządzeń sanitarnych; a szkoła zawodowa będzie od września kształcić dekarzy. W Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w technikum utworzona zostanie nowa specjalność: technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Do szkoły zawodowej, po 10 latach przerwy, wróci kształcenie w zawodzie elektryk. W Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących od września rozpocznie funkcjonowanie klasa o specjalności: technik przemysłu mody.

Podczas spotkania odbyło się również szkolenie na temat rekrutacji elektronicznej. Dyrektorzy oraz koordynatorzy do spraw rekrutacji zostali przeszkoleni przez Lucjana Kawkę z lubelskiej firmy Vulkan zajmującej się sprzedażą programu do takiej właśnie formy rekrutacji. To już jedenasta elektroniczna rekrutacja na terenie naszego powiatu. Ułatwia ona znacząco ten proces, a także czyni go przyjaznym dla ucznia. Nie ma też możliwości, żeby uczeń mający wymaganą liczbę punktów nie dostał się do szkoły, jeżeli znajduje się ona na liście jego preferencji. W procesie rekrutacji bez problemów współpracuje ze sobą 11 szkół ponadgimnazjalnych oraz 28 gimnazjów dokładnie i terminowo wypełniając ciążące na nich zadania.

Zasada, która rządzi przydziałem szkół i oddziałów, brzmi: uczeń dostanie miejsce w szkole i oddziale, które są najwyżej na jego liście preferencji i do którego ma wystarczającą liczbę punktów.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.