- Reklama -

Trudna walka z trądzikiem

 Chętnych do skorzystania z darmowych porad nie brakowało. Kobiety najczęściej zwracały się z problemami z cerą, trądzikiem, rumieniem, bliznami potrądzikowymi. Wiele kobiet chciało również poprawić kondycję swojej skóry. 

Monika Nitecka, konsultantka medyczna, podkreśla, że trądzik jako jednostka chorobowa jest dużym wyzwaniem dla dermatologów. Przyczynami trądziku młodzieńczego u chłopców są hormony, których jest za dużo. One powodują nadpobudliwość gruczołu łojowego, wykwity skórne ropne bądź przewlekłe. Trądzik u dziewcząt jest trudniejszy do leczenia. 

Jak podkreśla Monika Nitecka, w okresie pojawienia się trądziku niezwykle ważna jest pielęgnacja oraz odpowiednia dieta. Należy ograniczyć słodycze, fast foody, mleko i czekoladę. Składniki zawarte w tych produktach przyśpieszają reakcję wykwitów. Zdradliwe jest również słońce. 

- Reklama -

Największy wysyp trądziku następuje w kwietniu i październiku. Konsultantka podkreśla, że leczenie jest długotrwałe. Efekt nie będzie widoczny po kilku zabiegach. Niezwykle ważna jest systematyczność. Przyczyny trądziku są również genetyczne. Jeśli mamy miały trądzik w młodości, z pewnością ich dzieci również będą się z nim zmagać. 

Uciążliwe do leczenia są również zmiany potrądzikowe, pozapalne. Obecnie na rynku nie ma zabiegu, który w 100% zagwarantuje wyleczenie tych zmian. Pielęgnacją i zabiegami można złagodzić objawy potrądzikowe. 

Firma EXUVIANCE jest stworzona przez dwóch dermatologów, którzy polecają zabiegi do całościowej pielęgnacji cery. Dodatkowo firma wprowadziła na rynek nowość – AGE REVERSE – zaawansowaną naukowo linię przeciwstarzeniową do pielęgnacji twarzy.

Kosmetyki tej firmy można zakupić w Zakątku Zdrowia i Urody w Biłgoraju. Szczegółowe informacje i zapisy pod numerem tel. 602 669 718 (Miasteczko na Szlaku Kultur, ul. Berka Joselewicza 21/1).

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.