„Trójka” zapraszam uczniów

 
 

Mimo soboty w szkole było gwarno i wesoło, a to za sprawą zorganizowanego Dnia Otwartego szkoły. Były występy artystyczne oraz wspólna zabawa. – Każda szkoła ma swój klimat i swoją tożsamość, my chce zachęcić do skorzystania z oferty naszej szkoły. Jesteśmy jedyną szkołą, która kształci w klasach integracyjnych, obok dzieci pełnosprawnych, dzieci niepełnosprawne. Integracja jest u nas na pierwszym miejscu. Dzieci rozwijają zainteresowania i pasję. Jesteśmy szkołą, która posiada dobrze wyposażoną bazę dydaktyczną, ma wspaniałą kadrę – mówi Jan Majewski, dyrektor szkoły. 

Jak wyjaśnia dyrektor, liczebność klas integracyjnych nie może przekraczać 20 osób. W jednej klasie może być od 3 do 5 dzieci niepełnosprawnych. W każdym oddziale obok nauczyciela prowadzącego jest nauczyciel wspomagający. Od klasy czwartej będzie występował obowiązkowy podział na grupy na lekcjach wych. fiz. i j. angielskiego. – Klasy integracyjne mają większą opiekę ze strony nauczycieli i indywidualny kontakt z uczniem – mówi dyrektor.

Jan Majewski zaznacza, że rodzice coraz chętniej zapisują dzieci do klas integracyjnych. Wyjaśnia, że wspólne obcowanie dzieci pełnosprawnych i niepełnosprawnych powoduje dużą wrażliwość wśród najmłodszych. – Korzystają dwie strony. Dziecko pełnosprawne widzi, że może pomóc koledze i koleżance. To uszlachetnia dzieci pełnosprawne. Dzieci niepełnosprawne nie są odtrącane. Są pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Bezpieczeństwo i wychowanie jest najważniejsze – mówi.

Do Szkoły Podstawowej nr 3 uczęszczają dzieci nie tylko z terenu miasta Biłgoraj, ale również całego powiatu.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.