- Reklama -

- Reklama -

Treningi w ciemnościach. – Niech się Biłgoraj w końcu ogarnie! – mówi mieszkaniec

Piłkarskie boiska treningowe na biłgorajskim OSIR-ze. Piękne sprawa, z tym, że trenować można tu w dzień, czyli wtedy kiedy uczniowie są akurat ... w szkole. Bo w dzień jest jeszcze widno. Kiedy młodzi skończą lekcje, treningi odpadają, bo przecież robi się ciemno: - Niech się biłgorajski OSiR w końcu ogarnie, niech się miasto w końcu obudzi, opamięta i zrobi tym dzieciakom jakieś oświetlenie, bo to jest skandal jak to wygląda - mówi nam oburzony rodzic młodego piłkarza.

- Reklama -

– Chodzi o dwa boiska treningowe tuż przy stadionie w Biłgoraju. Boiskach, na których trenują nasze dzieciaki. To znaczy chciałyby trenować, bo kiedy zaczął się rok szkolny i lekcje kończą się późnym popołudniem, treningi są praktycznie niemożliwe. Chyba, że dzieci będą biegać po boisku z latarkami, lub rodzice będą im świecić telefonami. To jakaś kpina. Efekt jest taki, że chłopaki muszą chodzić po szkołach i szukać jakiegoś wolnego boiska, gdzie jest jakieś oświetlenie i widać piłkę. Nie da się tak, że lekcje kończą się o godzinie 16:00, a o 16:30 i już przy zapadających ciemnościach o tej porze roku, ma zaczynać się trening. To tak chcemy szkolić narybek dla Łady Biłgoraj i tak chcemy promować aktywność fizyczną w mieście? Chyba, że do Tereszpola mamy jeździć z dziećmi- pyta ojciec jednego z zawodników.

Jak dodaje, podobnych głosów i ludzi zainteresowanych sprawą, jest więcej.

Rodzice dzieciaków trenujących piłkę nożna w biłgorajskim OSiR zapowiadają pilne spotkanie z urzędnikami. Najwcześniej po 5 października, bo póki co dyrekcja jest na urlopie.

Z uwagą będziemy przyglądać się sprawie i oczywiście już przekazaliśmy pytanie burmistrzowi Biłgoraja. Jeśli chcecie coś dodać, piszcie: nowa@gazetabilgoraj.pl

 

foto: zdjęcie ilustracyjne

- Reklama -

18 Komentarze
 1. Wojciech mówi

  spostrzegawczy proponuję abyś poszedł do OSiRu i pogadaj z co można zrobić. najlepiej do dyrektorki tylko pamiętaj po 5 października. ona wie kto i za co odpowiada. i pilnuj swojej starej.

  1. Obywatel mówi

   a szanowny kierownik to nie wie kto i za co odpowiada??? ręce z kieszeni i wziąć się w końcu za robotę!!!!

 2. Wojciech mówi

  Oj, widać prawda boli . Spostrzegawczy – trafiłeś w czuły punkt kierownictwa stąd te mało merytoryczne odpowiedzi. nieładnie anonimie

  1. Spostrzegawczy mówi

   Dziękuje , tak prawda boli ale piszę to nie dlatego aby to kogoś zabolało ale aby to dało impuls do działania , mamy wspaniałą młodzież która chce odejść od komputera , telefonu , używek i chce kopać w gałę ale nie tylko , chce uprawiać lekkoatletykę , ciężary itp.itd , ale aby to robić muszą mieć stworzone warunki , jeśli chodzi o lekkoatletykę to myślę, że jest Ok . Ale piłka nożna i ciężary ( siłownia w opłakanym stanie; syf , kiła i mogiła, jak się tam wchodzi to jakby człowiek głową o mur walną) więc dlatego jeszcze raz : dyrektorstwo i kierownictwo tego obiektu muszą się w końcu wziąć do roboty ! To miejsce żyje tylko na meczach Łady ale i tu znowu problem i wstyd , że taki obiekt nie ma żadnego gastronomicznego zaplecza ale jak się chce za skrawek miejsca kasę jak za hektar ziemi dobrej jakości , to nic dziwnego , że ostatni którzy chcieli coś tu stworzyć musieli zrezygnować !!! Kasa to nie wszytko, liczy się atmosfera. Czas już chyba na zmianę władz miasta a tym samym zmiany na stanowiskach kierowniczych podległych burmistrzowi!!!

 3. Spostrzegawczy mówi

  Czekajcie , czekajcie a kierownik na ośrodku jest ?, No jest ale on to ma tyle do gadania co , no …. Z gospodarczego na kierownika , można – można, ręce tylko w kieszeni nosi i to tyle jeśli chodzi o jego pracę to raczej pan kierownik jest odpowiedzialny za boiska , szkółki czy się mylę ? ; w takim mamy miasteczku dzieją się takie rzeczy to co można zrobić na wyższych szczeblach !?

  1. Jacek mówi

   no kierownik pełną gębą, jak co robi? W Ładzie trenuje…

  2. Anonim mówi

   spostrzegawczy grubo się mylisz. pilnuj lepiej swojej starej, bo na boku ci robi. bbbhhhhaaahhhaa

   1. Spostrzegawczy mówi

    Uuuu długo nad tym myślałeś – anonimie 😱płytkie jest to co napisałeś , a może jakieś konkretne argumenty dlaczego się mylę !!!! Nie ma rozmowy merytorycznej tylko obrażanie , tak właśnie mają ludzie twojego pokroju!!! A prawda obroni się sama !!!

    1. Anonim mówi

     Spostrzegawczy, jak chcesz merytorycznej odpowiedzi to idź do dyrktorki osiru, to ci wytłumaczy ona wie wszystko. AAAA i pilnuj swojej starej.

     1. Spostrzegawczy mówi

      Ale to ty mnie atakujesz w komentarzu dlatego do ciebie piszę te słowa ! A pani dyrektor najpierw musi przeprowadzić konsultację z PB bo sama nie jest decyzyjna i to wiadomo od samego początku , od objęcia przez nią stołka bez konkursu na stanowisko dyrektorskie. I dalej podtrzymuję swoje stwierdzenie za które mnie zaatakowałeś , kierownik obiektu odpowiedzialny jest za : szkółki i stan boisk , OSiR w Biłgoraju ! ( a i żebyś już przestał z tą starą, bo po pierwsze to jest płytkie a po drugie jestem wdowcem)

 4. Anonim mówi

  lepiej nie wnikać w wykształcenie tej Pani bo to śmiech na sali, a wogole co z tym konkursem obiecanym przez burmistrza kilka lat temu???

 5. Wioletta mówi

  tak analizując kilka lat kierowania OSIREM przez p dyrektor- zero zmian, nic nowego, ciekawego, stary sprzęt, zero pomysłów na to miejsce a kasy tyyyyle idzie – czasami zmiany wychodzą na lepsze. Tylko jak skoro pewne osoby są nie do ruszenia???

 6. :) mówi

  Jaki pan taki kram

 7. Anonim mówi

  niech ta cała dyrektorka zajmie się robotą, ona tam chyba nic nie robi.

 8. Anonim mówi

  dyrekcja na urlopie buhahahaha , chyba na spacerze z pieskiem

  1. MP mówi

   o widzę, że nie tylko ja to widziałem- każdego dnia, w godzinach pracy panienka przyjeżdża i z pieskiem do lasu- no cóż tak to można dyrektorować(panie włodarzu wiemy że stanowisko po znajomości ale żeby aż tak raziło mieszkańców)

   1. Biłgorajanka mówi

    Może w końcu czas na zmiany , pani do wymiany, są nawet chyba wśród pracowników „ośrodka”, ludzie bardziej kompetentni i do tego nie trzeba być po awefie tylko być osobą kreatywną , lubiącą wszystkie dyscypliny sportu a nie tylko biegi, osobą dla której odzwierciedleniem jej pracy byłoby zadowolnienie : mieszkańców , sportowców a przede wszystkim pracowników tego miejsca bo to od nich zależy jak spostrzegają to miejsce inni ( a wielu z pracowników , no może kilku są tam jak za karę , wystarczy spojrzeć jak wchodzi się do biura aby o coś zapytać ) ci co mają odejść niech odchodzą na emerytury dajcie miejsca pracy młodym, którzy wyjeżdżają bo nie mogą znaleźć pracy !!! Niech to miejsce zacznie tętnić sportem
    A pani dyrektor to już dawno powinien zwrócić ktoś uwagę , że tak się nie robi to, że jej matka też tak pracowała to nie znaczy , że ma iść akurat w tej kwestii w jej ślady !!!

    1. Mieszkaniec mówi

     pięknie napisane – popieram w 100 procentach!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.