- Reklama -

- Reklama -

Tragedia w Markowiczach

W czwartkową noc w gminie Księżpol wydarzyła się ogromna tragedia. 69-letni mężczyzna wyszedł wieczorem na ryby i utonął w jednym z prywatnych stawów znajdujących się nieopodal przedszkola w Markowiczach.

7 maja starszy mężczyzna z miejscowości Markowicze (gm. Księżpol) wyszedł na ryby i do późnych godzin nocnych nie powrócił do miejsca zamieszkania. Gdy zaczęło się już ściemniać, zaniepokojona brakiem powrotu mężczyzny rodzina wyszła na poszukiwania, jednak okazały się one bezskuteczne. Postępując bardzo odpowiedzialnie, o godzinie 22.34 o zaginięciu mężczyzny poinformowali policję, która po dojechaniu na miejsce wraz ze strażakami rozpoczęła poszukiwania starszego mężczyzny.

– Około godziny 22.00 funkcjonariusze podjęli czynności oraz zostały powiadomione inne służby – mówi mł. asp. Joanna Klimek, rzecznik prasowa biłgorajskiej policji. – Odnalezione ciało mężczyzny decyzją prokuratury zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych – dodaje.

Na miejsce zostały zadysponowane JRG Biłgoraj oraz OSP Księżpol, które po dotarciu na miejsce zabezpieczyły teren oraz rozstawiły oświetlenie, mające pomóc w działaniach nocnych. Po oświetleniu stawu strażacy zauważyli znajdujące się w niedalekiej odległości od brzegu ciało 69-letniego mężczyzny.

– Ratownik zabezpieczony w suchy skafander, kamizelkę ratunkową oraz szelki bezpieczeństwa, asekurowany na lince przyciągnął ciało mężczyzny do brzegu – informuje mł. bryg. Albert Kloc, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Biłgoraju. – Działania na miejscu zdarzenia trwały do 23.39 – dodaje strażak.

Ciało starszego mężczyzny zostało znalezione w jednym z dwóch prywatnych stawów znajdujących się w miejscowości Markowicze, nieopodal drogi wojewódzkiej nr 835. Na miejsce tragedii została wezwana karetka pogotowia ratunkowego wraz z lekarzem, który po dotarciu stwierdził zgon mężczyzny. 

Po odkryciu przez strażaków ciała na miejsce tragedii został wysłany prokurator z Prokuratury Rejonowej w Biłgoraju, którego celem było ustalenie dokładnych przyczyn utonięcia mężczyzny.

– Wszystko wskazuje na nieszczęśliwy wypadek – zaznacza Anna Rębacz z biłgorajskiej prokuratury.

Zostało wszczęte śledztwo przez Prokuraturę Rejonową w Biłgoraju, będzie ono prowadzone w kierunku art. 155 KK, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci.

Jak  ustalili dziennikarze NOWej Gazety Biłgorajskiej, nieoficjalną przyczyną tragedii było zasłabnięcie i wpadnięcie mężczyzny do wody.

Niewątpliwie jest to ogromna tragedia dla całej rodziny 69-letniego mieszkańca Markowicz. W takich sytuacjach ludzie bardzo często obwiniają się o śmierć najbliższego, niejednokrotnie zadając sobie również pytanie “Co by było gdyby...“. Łączymy się w bólu z rodziną 69-latka z gminy Księżpol.

- Reklama -

Red.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.