- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

„Tradycje Wielkanocne” i sukces wychowanków Tęczowej Malarni

Sukcesem wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zakończył się XX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Tradycje Wielkanocne" zorganizowany przez Pracownię Działań Twórczych KOLOR I FORMA Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki im. Franciszki i Stefana Themersonów w Płocku.

- Reklama -

Podopieczni Anny Świcy z Pracowni Plastycznej TĘCZOWA MALARNIA zostali laureatami konkursu, zdobywając 3 nagrody i kwalifikację do wystawy.

Madziar_Wybory

Komisja Konkursowa XX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Tradycje Wielkanocne”, obradująca pod przewodnictwem Janiny Owczarek – plastyka, arteterapeuty, po obejrzeniu 1474 prac plastycznych ze 111 placówek oświatowych, kulturalnych i wychowawczych z całego kraju oraz 9 zgłoszeń indywidualnych przyznała 130 nagród, a na wystawę pokonkursową zakwalifikowała 158 prac plastycznych w 4 grupach wiekowych.

WYSTAWA Marietta Skalska

W tegorocznej edycji konkursu wzięli udział również wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Ich artystyczny trud zaowocował trzema pierwszymi nagrodami w trzech grupach wiekowych i jedną kwalifikacją do wystawy pokonkursowej.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

W najmłodszej grupie wiekowej 3-6 lat I nagrodę zdobyła praca sześcioletniej Zosi Gury. W kategorii dzieci 7-9 lat I nagrodę otrzymała Diana Kozakiewicz (lat 8). Obie dziewczynki namalowały przepiękne obrazy rodzinnego spotkania przy wielkanocnym śniadaniu. W najstarszej kategorii wiekowej 13-16 lat I nagrodę przyznano piętnastoletniej Annie Szubiak za jej pracę malarską. Ania przedstawiła w kompozycji martwej natury elementy tradycji wielkanocnych, jakimi są palma, pisanki i nadające wiosennego charakteru kwitnące bazie wierzbowe. Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowana została praca Marietty Skalskiej (lat 10). Mała artystka namalowała dziewczynkę w stroju łowickim z koszem kolorowych pisanek i palmami wielkanocnymi.

I MIEJSCE Anna Szubiak

Dzieci i młodzież biorące udział w konkursie, wykorzystując ciekawe i różnorodne techniki plastyczne, wykazali się wielką kreatywnością artystyczną i znajomością wielu obrzędów i zwyczajów Świąt Wielkanocnych. Tematy najczęściej pojawiające się w pracach konkursowych to: Niedziela Palmowa, święcenie pokarmów, uroczyste śniadanie, rodzinne malowanie pisanek, lany poniedziałek, motywy religijne.

W tym roku organizatorzy zrezygnowali z uroczystego rozdania nagród. Wyniki konkursu oraz wystawę można zobaczyć w formie on-line na stronie internetowej www.pokis.pl https://pokis.pl/2022/04/05/komunikat-z-posiedzenia-komisji-konkursowej-xx-ogolnopolskiego-konkursu-plastycznego-tradycje-wielkanocne/ i Facebook KOLOR i FORMA Pracownia Działań Twórczych.

Nagrody laureatom i dyplomy autorom prac zakwalifikowanych na wystawę zostaną przesłane pocztą. Wystawa pokonkursowa w Pracowni Działań Twórczych KOLOR i FORMA będzie czynna do 22 kwietnia br.

Dziękując za udział w konkursie, życzymy wszystkim spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych!

Anna M. Świca

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.